1. Son zamanlarda dolandırıcılar türemekte ve sahte siteler açarak referanslı yani davetiyeli üye satışı yapanlar vardır kesinlike böyle birşey söz konusu değildir.... www.top90da.com ve [email protected] ve facebook.com/Top90daTv dışında hiçbir hesabımız / adresimiz yoktur.. Bunun dışında sizlere üyelik satmaya çalışanlara kesinlikle prim vermeyin ve bize ihbar edin...

Security Yahoo Yeni Bir Skandala Karıştı

Konusu 'Bilişim & Güvenlik' forumundadır ve usta™ tarafından 5 Ekim 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  8.803
  180.052
  5.201
  [​IMG]

  Yahoo yönetiminin tüm e-posta hesaplarını Amerikan istihbaratına açtığı iddia ediliyor.

  Bir süre önce 500 milyon kullanıcının hesap bilgilerinin çalınmasıyla gündeme gelen Yahoo yeni bir skandala karıştı. Reuters kaynaklı bir habere göre, şirket yönetimi Amerikan istihbarat örgütleriyle benzeri görülmemiş bir işbirliğine gitmiş.

  Habere göre Yahoo yönetimi gelen gizli talepleri geri çevirmemiş, kullanıcıların e-posta trafiğini doğrudan NSA ve FBI taramasına açmışlar. Üstelik taranan e-posta hesabının sayısı da hiç az değil. İddialara göre yüzmilyonlarca e-posta hesabı, çok uzun bir süre boyunca Amerikan istihbaratı tarafından taranmış.

  Habere göre bu kararın arkasında doğrudan şirket CEO’su Marissa Mayer’in imzası bulunuyor. Hatta şirketin güvenlik şefi Alex Stamos’un 2015 yılındaki ani istifasının, bu karar yüzünden yönetimle ters düşmesi sebebiyle gerçekleştiği iddia ediliyor.

  Yahoo tarafından bu haberlere verilen tepki ise, şirketin yasalara bağlı olduğu açıklamasından ibaret olmuş. Şirketin Verizon tarafından satın alınmasına az bir zaman kalmışken arka arkaya patlayan bu skandalların nasıl sonuçlanacağını kestirmek ise pek kolay değil.


  kaynak: technopat.net
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş