1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Pc Windows 10 Açılış hızını hızlandırma (Kesin Çözüm)

Konusu 'Pc Genel & Donanım & Yazılım' forumundadır ve bloggertr tarafından 4 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. bloggertr
    Off

bloggertr Emektar Üye

205
    1.240
    301
    Arkadaşlar merhabalar... Sizlere sistem bilgilerimden önemli bir bilgiyi paylaşacağım.Windows'un yeni işletim sistemi olan Windows 10'un sorunlarından açılışta yavaş açılma , siyah ekran sorunlarına çözümü ilk günden bulmama rağmen şuan sizlerle paylaşma fırsatı buldum.Diğer forumlarda ve sitelerde Siyah ekran sorununa ve açılış hızının yavaşlığına regedit ayarlarındaki ufak ayarlamalarla gösterilmiştir.Ama benim bulduğum çözümde hiç bi şekilde pc ilerleyen zamanlarda zarar verebilecek bi ayarlamaya izin vermemekteyim.

Açılış sorununa çözüm getirecek buluş aslında her işletim sistemimizde olan ''sanal bellek'' ayarıdır.Çoğu yerlerde bu ayarları Ram'in az olması durumunda kullanılması bizlere söylenmiştir, hiç alakası olmadığını sizlere belirtiriyorum.İntel İ7 İşlemciye 8gb ram'e 4gb ekran kartına sahip olmama rağmen siyah ekran sorununa ve açılış hızında sorunu yaşamış bulunmaktaydım...

Blogum'da ve diğer çalıştığım sitelerde bu soruna yer verdim.Şimdi lafı fazla uzatmayıp gerekli olan adımlara geçelim.

1-

Gizlenmiş İçerik:
    ** Bu içeriği görebilmeniz için önce beğenin ve düzgünce bir cevap yazın ardından ilk mesaja bakın açılacaktır.. **
    ++ Saçma sapan mesaj atanlar ve forum kurallarına uymayanlar siteden sınırsız uzaklaştırılır ++

Anlatım bana aittir.kaynak gösterilmeden yayınlanması yasaktır... ilgilinize teşekkür eder. yeni biri ipucuyla yakın bir zamanda görüşmek dileğiyle ;)

hero01, serhed, seco ve diğer 51 kişi bunu beğendi.
    Yüklüyor...
  2. hocca
    Off

hocca Ziyaretçi

bakalım

3. bloggertr
    Off

bloggertr Emektar Üye

205
    1.240
    301
    bak bakalım ;)

4. okan331
    Off

okan331 Yeni Üye

95
    1
    1
    teşekkürler

5. power83
    Off

power83 Emektar Üye

458
    3
    451
    teşekkürler

6. 4x4
    Off

4x4 Profesyonel Üye

375
    10.617
    601
    teşekkürler

7. aslangs
    Off

aslangs Emektar Üye

295
    8
    451
    üstad anlatım için teşekkurler..peki windows 10 a yükselttiğim den beri pc kapat dediğimde kapanıyor ama güç düğmesi hep acık kalıyor...haliyle şarzıda gidiyor...kapanması için mecburen güç düğmesine uzun süreli basarak kapatıyorum...buda pek normal bi kapatma yöntemi değil..ilk yükselme yaptığımda sorun yoktu..geçenlerde büyük bi güncelleme gelmişti onu yaptıktan sonra başladı..nette cok bakındım ama bi sonuc alamadım....kapanma sorunu içinde varmı bi yöntem bildiğin?

8. nikoil
    Off

nikoil Usta Üye

168
    14
    151
    sagol

9. usta™
    Off

usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

9.693
    185.496
    5.201
    Sağ altta batarya logosuna sağ tıkla Güç seçenekleri ni seç ardından Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin karşına altta resimdeki gibi bi ekran çıkacak belki Ayarlar uyku modunda kalmıştır resimdeki gibi ayarlarsan düzelir Değişikleri kaydet demeyi unutma

Başlatta windows logosuna bastığında Aç/Kapa buraya bastığında Uyku Bilgisayarı kapat Yenden başlat gibi seçenekler var normalde ordan da Bilgisayarı kapat dediğinde kapanması lazım

aslangs bunu beğendi.
  10. bloggertr
    Off

bloggertr Emektar Üye

205
    1.240
    301
    Merhaba ;
    Güç seçenekleri ayarlarında daha önce oynamış olduğundan böyle bir hatayla karşılaşman olağandır. Bu sorunu düzeltmek için güç seçenekleri kısmında yer alan ; Bu plan için varsayılan ayarları geri yükle seçeneğini kullabilirsin.

11. aslangs
    Off

aslangs Emektar Üye

295
    8
    451
    ayarlar normal ustad...güc seceneklerinde herşey normal ayarlarlı...ac kapa yada yenıden bşlat kısmından kapatıyorum ama pc kapanıyor güç düğmesi sönmüyor bu son guncellemeden sonra oldu...nette biride yazmışki windows 10 pc de yuklu bazı uygulamları tam manasıyla desteklemedıgı ıcın kendını kapatamıyor...o uygualamarın wındows 10 uymlu guncellemerı gelene kadar bunun çaresı yok...demişler...ne kadar doğru bilemedim....kısa süreli acık kalınca kapattıgımda hemen kapanıyor ama 1 saat ten fazla acık kalınca kapattıgımda kapanmıyor mecburen guc dugmesıne 5 sanıye basılı tutuyorum zoraki kapanma işemini yapıyorum...sanırım format atmam lazım..sağolun cevaplarınız için..bilgisi olan olursa yine burdan yazarsınız sevinirim..teşekkurler...

12. aslangs
    Off

aslangs Emektar Üye

295
    8
    451
    cevap için teşekkur ederim...yanlız bu plan ayarlarını varsayılan yap secenegıni denedim..... ve 1 saat kadar kullandım yıne kapanmadı...benim pc de guc programı var kendılıgınden yüklü...power4gearhybird diye..prizdeyken pwer4gear high performance moduna geçiyor..pildeyken de power4gerar pwer saving moduna geçiyor...ikisinde de varsayılan olarak ayarlı...herhangi bi oynama yapmadım....onları devre dışı yapıp dengelıde ve güç tasarrufu seçeneklerinde kullandım yine aynı sonuç kapanmıyor...bütün lamlalar sönüyor sadece güç seçeneği açık kalıyor...pc kapalı ama şarzı azalıyor güç acık olduğu için....

13. benzema
    Off

benzema Usta Üye

141
    1
    151
    sagol

14. evera
    Off

evera Ziyaretçi

Teşekkürler

15. mustilce
    Off

mustilce Profesyonel Üye

476
    52
    601
    Teşekkürler

16. musti037
    Off

musti037 Emektar Üye

478
    8
    451
    teşekkürler

17. okan331
    Off

okan331 Yeni Üye

95
    1
    1
    bende daha beter oldu eski haline çevirdim

18. bloggertr
    Off

bloggertr Emektar Üye

205
    1.240
    301
    Tekrar Merhaba ;

Kullandığın Laptop'unda power4gerar adlı program mevcut olduğundan bu hatayla karşılaşman normal.çünkü işletim sisteminde ki güç ayarlarını bu program sayesinde pasif bırakıyor. yapacağın adım Windows İşletim sisteminin güç seçeneklerini kullanman.bunu için laptop'unda kurulu olan power4gear adlı programı kaldırman sorunu çözecektir.

aslangs bunu beğendi.
  19. bloggertr
    Off

bloggertr Emektar Üye

205
    1.240
    301
    Bilgisayarının Ram'i ne kadar?

20. aslangs
    Off

aslangs Emektar Üye

295
    8
    451
    teşekkurler cevab için...daha önce windows işletim sisteminin dengeli , güç tasarrafu ve yüksek performans seçeneklerind de denedim olmadı ama dediğin gibi birde power4gear programını kaldırayım ondan sonra deneyeyeyim..format öncesi yapmaıdğım bi yöntem bu kaldı bunuda yapayım inşallah düzelir...çok teşekkkür ederim kardeşim..denedikten sonra sonucu yazarım...evde değilim şuan...eve geçince deneyecem....tekrar teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş