1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Basketbol Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe /Bayan

Konusu 'Basketbol' forumundadır ve usta™ tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

1. usta™
    Off

usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

9.758
    185.720
    5.201

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası finalinde Galatasaray ile karşılaştı. Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonu’nda oynanan maçı 69-61 kazanan Takımımız, kupanın sahibi oldu. Türkiye Kupasını 11. kez müzemize getiren Potanın Kraliçeleri, sarı kırmızılı ekiple bu sezon oynadığı 6. maçtan da galibiyetle ayrıldı. Maçı Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban ile Yönetim Kurulu Üyelerimizden Cenk Başak da tribünden takip etti.

Şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe’ye şampiyonluk kupası ve madalyalarını TBF Başkan Vekili Akın Süel, Kayseri Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Akgün sundu.

Maçın En Değerli oyuncusu Fenerbahçe’den Marissa Coleman seçilirken, ödülünü TBF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkmen ve Eğitim Kurulu Başkanı Seyfi Savaş takdim etti.

Bilyoner.com Kadınlar Türkiye Kupası’nın En Değerli Oyuncusu Fenerbahçe’den Alexandria Quigley seçilirken başarılı oyuncuya ödülünü Bilyoner.com Genel Müdür Yardımcısı Burak Şimşek verdi.

Fenerbahçe’de Alexandria Quigley 17 sayı- 2 ribaund- 1 asistle oynarken, Marissa Coleman 16 sayı- 3 ribaund- 3 asist, Jantel Lavender 15 sayı- 6 ribaund- 2 asist ve Anastasiya Verameyenka 12 sayı- 2 ribaund- 2 asistle mücadele etti.

İlk çeyrek karşılıklı basketlerle geçildi. Boyalı alanı iyi kullanan ve Alexandria Quigley ile de skor üreten Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, ilk periyotu 20-18 tamamladı.

Anastasiya Verameyenka, Alexandria Quigley ve Jantel Lavender’in basketleriyle 31-24 öne fırlayan Potanın Kraliçeleri, Wauters’i durdumakta zorlanınca skor 35-32’ye geldi ve soyunma odasına bu skorla gidildi.

Büyük çekişmeye sahne olan üçüncü çeyrekte skor üstünlüğünü Alexandria Quigley ve Jantel Lavender’in basketleriyle koruyan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımız, Olcay Çakır’ın serbest atış sayılarıyla çeyreği 49-48 üstün tamamladı.

Son çeyreğin ilk dakikalarında iki takımda ilk hücumlardan boş döndü. Coleman’ın üst üste üçlükleriyle skoru 61-56’ya taşıyan Fenerbahçemiz, maçı 69-61 kazandı ve kupanın sahibi oldu.

Fenerbahçe: 69 - Galatasaray: 61

Salon: Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi
    Hakemler: Nezihi Soydan, Turgut Işık, Sinem Tetik
    Fenerbahçe: Quigley 17, Birsel Vardarlı Demirmen, Coleman 16, Lavender 15, Holingsvorth 7, Verameyenka 12, Olcay Çakır 2, Tuğçe Canıtez
    Galatasaray: Işıl Alben 9, Loyd 15, Dubljevic 11, Nevriye Yılmaz 14, Wauters 8, Bahar Çağlar 2, Kulichova 2, Ayşegül Günay
    Beş faulle çıkan: 38.50 Holingsvorth (Fenerbahçe)

1. Periyot: 20-18
    2.Periyot: 35-32
    3. Periyot: 49-48

kaynak:fenerbahce.org

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş