Teknoloji Türk Mühendislerden Şehir Güvenliği Sağlayacak Yazılım

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 8 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.297
  192.673
  5.201
  [​IMG]

  Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen sistem, marka ve platformlardan bağımsız bir şekilde sensörler sayesinde verilere ulaşarak bu verileri işleyebilmekte. Ayrıca iSIM, farklı sistemlere entegrasyonu, tek bir merkezden yönetim avantajı ve karar alabilme/aksiyona geçebilme konusundaki hızlığı ile kullanım açısından da önemli bir kolaylık sağlamakta.

  Proline’ın entegre ettiği sensör ve kameralar haricinde şehir genelinde bulunan otel, alışveriş merkezi, havaalanı ve stadyum gibi noktalara önceden yerleştirilmiş kameralardan da verilere ulaşabilen iSIM, akıllı video analiz algoritmaları sayesindede operatörler tarafından takibi mümkün olmayan binlerce kameradan alınan görüntüleri inceleyerek herhangi bir alarm durumunda hızlı aksiyon alınabilmesi sağlıyor.

  Örneğin sisteme kırmızı t-shirt'lü birini tespit etmesi komutunu verirseniz hem Proline'ın entegre ettiği kameralar/sensörler, hem de daha önceden kurulmuş kameralar aynı anda harekete geçerek hedefi aramaya başlıyor. Şüpheli olarak bulunan kişilerin de takibi başlıyor. Üstelik tüm bu işlemlerin tek bir merkezden kontrol edilebilmesi, maksimum verim alınmasını da sağlıyor.

  iSIM'in yapabildikleri, şehir güvenliğinin de üst seviyeye çıkmasını sağlamakta. Şehirlerin özellikle güvenlik anlamında altyapısının gelişmesine ciddi katkıda bulunacak iSIM, güvenlik konusunda da vatandaşlara gereken huzuru verecek.

  kaynak:webtekno.com
   
  bortes bunu beğendi.
  Yüklüyor...
 2. bortes
  Off

  bortes Yönetici Adayı

  663
  86
  1.101
  Çok güzel bir sistem
   

Sayfayı Paylaş