1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Futbol Tolgay Arslan resmen Beşiktaş'ta

Konusu 'Futbol' forumundadır ve Administrator tarafından 27 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.981
    24.904
    2.000

Beşiktaş, gurbetçi futbolcu Tolgay Arslan ile 1 yılı opsiyonlu 4.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Beşiktaş kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Hamburg'a 450 bin Euro bonservis bedeli ödenecek.

24 yaşındaki futbolcu, bu sezon sonuna kadar 650 bin Euro garanti ücret alacak. Tolgay, 2015-2016 sezonu için 1.3 Milyon Euro garanti ücret, 2016-2017 için 1.45 Milyon Euro, 2017-2018 için 1.55 Milyon Euro ve 2018-2019 için de 1.65 Milyon Euro ücret, her sezon için de 10 bin Euro maçbaşı ücret alacak.

Beşiktaş Futbol Şubesi Başkanı Ahmet Nur Çebi, "Tolgay ile uzun uzun sohbet ettik. Burası artık onun evi sayılır. Önce evine gidecek sonra ikinci evi olan buraya gelecek. Sonra da stadyumlarda inşallah taraftarımızı mutlu edecek oyununu sergileyecek. Transferi için uğraştık, emek verdik. Bundan sonraki görev artık Tolgay'ın. Tolgay Arslan'ı scout ekibimiz ve Slaven Bilic istedi. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız da istedi. Bu transferde herkesin çok emeği geçti. Futbol Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Erdal Torunoğulları'na ve bu transferde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Tolgay'a ise önce sağlık, sıhhat sonra da başarı diliyorum. Beşiktaştaraftarı kendisini çok sevecektir" dedi.

Tolgay Arslan ise, "Çok memnunum ve çok heyecanlıyım. Şampiyonluk için geldim. Bu duyguyu inşallah sezon sonunda hep beraber paylaşırız" dedi. Transferi öncesinde Gökhan Töre ile de görüştüğünü dile getiren Tolgay, kendisine de teşekkür ettiğini belirtti.

Tolgay Arslan kimdir?

Ekonomik krizden geçen Hamburg'un bu durumundan faydalanıp oldukça düşük bir rakamla transferi bitirilen ortasaha futbolcusu, bu sezon 15 resmi maçta forma giymiş ve 2 asist yapmıştı.

Teknik direktör Slaven Bilic'in joker olarak kullanabileceği genç yetenek, hem sağ hem sol kanatta oynayabilmesinin yanı sıra merkezde de görev alıyor.

13 yaşında Borussia Dortmund kulübünün altyapısına gelen Tolgay, 2008-2009 sezonunda U-19 Batı liginde şampiyonluğa ulaşan Dortmund U-19'un yıldızı olmuş ve 26 maçta 30 kez fileleri havalandırarak gol krallığı sevinci yaşamıştı.

Tolgay profesyonel kariyerine ise 2009'da Hamburg forması giyerek başladı.

2010-2011 sezonunda Bundesliga 2'de kiralık olarak Alemannia Aachen forması giyen gurbetçi futbolcu, ligde 31 maça çıkmış ve 6 gol atıp 4 de asist yaparak etkili bir performans sergilemişti.

Tolgay, 2011-2012 sezonunda bileğinden geçirdiği ciddi sakatlık sebebiyle uzun süre sahalardan uzak kalmıştı.

Hamburg'da toplam 92 resmi maça çıkan ve 2 gol atıp 6 asist yapan Tolgay, Türkiye U-19 ve U-21 Milli takım formalarını giymesine rağmen daha sonra kesin tercihini Almanya Milli takımından yana kullanmıştı.

Hazırlayan: ÖZGÜR İNCE

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş