Teknoloji Telefonların Fazla Isınmasına ve Patlamasına Bunlar Sebep Olabilir

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 14 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.093
  192.452
  5.201
  [​IMG]

  Cepkask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, özellikle yaz aylarında telefonların ısınmasına sebep olan şeylerden ve yapılması gerekenlerden bahsetti.

  Uzun zamandır telefonların patlamasıyla ilgili üzücü bir haber almıyor olmamız çok sevindirici, fakat yine de bu tarz olayların tekrar yaşanmaması için tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Cepkask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, cep telefonu kullanıcıları için önemli tavsiyelerde bulundu.

  Sık sık 'Cep telefonum haddinden fazla ısınıyor', 'Kendi kendine kapandı, ekranım donuyor' gibi şikayetler aldıklarını söyleyen Gülgeç, buna en büyük sebep olarak yüksek ısıları gösterdi. Sıcak havalar bir yana, kullanılan kılıfların da telefonların ısısını haddinden fazla yükselttiğini belirten Gülgeç, "Devamlı yüksek ısıya maruz kalan ve sentetik hammadde ile imal edilmiş cep telefonlarının ana kartları bu ısı sebebiyle rahatlıkla deforme olabilir. Yüksek ısıya maruz kalan ve korunaklı kılıf sebebiyle kendini soğutamayan cep telefonunda zamanla deformasyonlar başlayabilir, ana kart ve pil üzerinde olumsuz etki yaratabilir. Bu olumsuz etkinin uzun süre sürmesi durumunda cep telefonunun pili patlayabilir veya yanabilir" şeklinde konuştu.

  Kullanmadığınız uygulamaları kapatın

  Arka planda çalışan uygulamaların, telefonların yükünü birkaç kat arttırdığını ve bunun cihazlar üzerinde olumsuz etki yarattığını söyleyen Gülgeç, mümkün olduğunca bu uygulamaların kapatılması gerektiğinden bahsetti.

  kaynak:webtekno.com
   
  Yüklüyor...
 2. MusaBey47
  Off

  MusaBey47 Profesyonel Üye

  344
  566
  601
  Tesekkur Ederim Ustam Faydalı Bir bilgi güzel anlatım olmus :) :)
   
 3. edeibrahim
  Off

  edeibrahim Emektar Üye

  303
  5
  451
  ustam teşekkürler
   
 4. kaptankursat
  Off

  kaptankursat Emektar Üye

  270
  154
  301
  öneri için teşekkürler
   

Sayfayı Paylaş