Futbol İşte Sow'u almanın bedeli

Konusu 'Futbol' forumundadır ve ommeron tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. ommeron
  Off

  ommeron Yönetici Adayı

  483
  1.624
  1.101
  Fenerbahçe'de bu sezon 1 milyon 400 bin Euro'ya forma giyecek olanMoussa Sow, yeni mukavele ve ücretinde artış talebiyle yönetimle görüşmek istedi. Ancak beklediği cevabı alamayınca içine kapandı.
  Fenerbahçe’de Moussa Sow bilmecesi çözülemiyor...

  Senegalli golcünün bu sezonki maçlardaki mutsuzluğu ve yüzünün neredeyse hiç gülmemesi, teknik heyetin yanısıra yöneticilerin de gözünden kaçmadı. Senegalli golcü Fenerbahçe’ye geldiğinde ortalama bir para üzerinden anlaşmış ve sözleşmesinin ilk yılında diğer senelere göre çok daha yüksek bir kazanç sağlamıştı.

  Sow’un 2011-12 yılının devre arasında KAP’a bildirilen sözleşmesinde 2011-12 sezonunun kalanı için 1 milyon 280 bin, 2012-13 sezonu için 3 milyon 400 bin, 2013-14 sozunu için 2 milyon 600 bin, 2014-15 ve 2015-16 sezonlarının her biri için ise 1 milyon 400 bin Euro alacağı yazıyordu.

  Daha az kazanacak
  Sözleşmesine göre Sow son 2 yılında ilk senelerine göre çok daha düşük bir para kazanacaktı. İşte Sow’un mutsuzluğunun en büyük nedeni bu.

  Şampiyonlar ligi ön elemelerindeki Shakhtar Donetks maçları öncesi yönetime yazın sözleşmesinin düzeltilmesi, aksi takdirde de satılması için başvuran Senegalli yıldıza, bu kritik maçlar sonrası görüşmek üzere söz verilmişti.

  İki karşılaşmada da bekleneni veremeyen Sow, yönetimden beklediği ilgiyi göremeyince içine kapandı. Bu durum da gözlerden kaçmadı.

  Geri adım atmayacaklar
  Yönetim, Sow’a şu an için yeni bir mukavele önermeyecek. 17 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunan golcünün bu miktarı getirmesi halinde gidebileceğini belirtiyorlar.

  Sow’a 12 milyon Euro civarı bonservis bedelinin zaten bazı kulüpler tarafından ödeneceğini düşünülüyor. Katar takımları golcü için ısrarcı, sarı lacivertliler 17 milyon Euro’dan geri adım atmayacak.

  Sözleşme imzalarken parasının büyük bölümünü erken alan Sow’un mutsuz tavrının artık rahatsız edici boyuta ulaşmaması için bu karar alındı. Eğer Sow 17 milyon Euro’yu getirirse istediği yere gidecek.

  Hürriyet
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş