1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Tv ssiptv kullanımı

Konusu 'Lg Smart Tv' forumundadır ve GENÇKARTAL tarafından 8 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. GENÇKARTAL
    Off

GENÇKARTAL Yeni Üye

143
    24
    1
    LG TV'lerde SS IP TV kullanımıIP TV nedir?

Ip tv büyüyen internet dünyasında artan bant genişliği üzerine çığır açmış olan internet protokolü üzerinden ses ve görüntü aktarımıdır. Gelişmiş olarak Yer ve zamana bağlı olmayarak dilediğimiz görüntüye ulaşma biçimidir.

Örneğin Türk kanallarını seyretmek için Avusturya'da olan kişinin anten ve çanakla ulaşamayacağı bu yayınlara internet üzerinden ulaşabilmesidir.

Aslında birçok kanal platformu internetin her yere ulaşabilmesi sayesinde ve mobilitenin artması neticesinde otobüste giderken çanak anten ve tv ihtiyacı olmadan elimizdeki cep telefonundan bile kanalları izleme olanağını sağlamaktadır.

IP tv olayı ise tüm bu platformları birleştirerek tüm kanalların bir arada izlenmesi için gerekli programlar vasıtası ile alınan bu yayınların toplu alarak izlenmesini sağlamaktadır.

SS-IPTV Kurulumu/Kullanımı:

NOT: Orjinal program site adresi :http://ss-iptv.com/en/

Bu konuda LG LM serisi tv lerde kullanılan ss-iptv programı anlatılacaktır.

Öncelikle tv'mizin smart bölümüne girip "LG World" kısmından SS-IPTV programını tv'mize kurmamız gerekmektedir.
    Eğer smart bölümüne girip program indirmek istiyorsanız mutlaka smart bölümünde oturum açmanız gerekmektedir. LG TV de oturumunuzu açmış kabul ederek, devam ediyorum..

Program ilk açılışta bazı ayarlar istemektedir. bunları geçebiliriz. Ana ekran ise aşağıdaki gibi gözükecektir.

Buraya kadar tamamsa önce ip tv için kullanılacak m3u dosyasından bahsedelim. Bu dosya aslında basit bir text dosyasıdır. Masa üstünde sağ tıklayıp yeni bir metin belgesi oluşturun. içine

#EXTM3U
    #EXTINF:-1,kanaladı
    kanal linki

#EXTINF:-1,kanaladı
    kanal linki

yukarıdakileri yazın. Kaydedip kapatın. şimdi elimizde bir text dosyası var. bu dosyanın uzantısı txt dir. biz b uzantıyı değiştirip m3u yapıyoruz. Windows bizden onay istiyor ve artık elimizde m3u kanal dosyamız var. İnternetten araştırıp bulduğumuz kanalların linklerini kanal linki yazan yere; kanal isimlerini de kanaladı yazan yere yazıyorsunuz. Peki bunu tv mize nasıl ekleyeceğiz. Aslında programı kurduğunuzda her birimizin benzersiz mac adresine bağlı olarak bir liste yükleyicisi oluyor. Buraya gitmek için bilgisayarımızdan http://www.ss-iptv.com/en/playlist adresine gideceğiz. Buraya ilk defa geliyorsak sayfa bizden bir kod isteyecektir.

Buraya gireceğimiz kodu televizyonumuza kurduğumuz SS-IPTV içerisinden alacağımız ve sadece bize ait olan kodu bir defaya mahsus olarak gireceğiz..

Artık bu linke her tıkladığımızda bize yüklediğimiz kanalların listesini gösteren sayfamız ve tekrar liste yüklemek için gerekli kutucuklu olan sayfamız gelecektir. Bu sayfadan yüklediğimiz bize ait olan kanalları program içerisindeki ana sayfada bulunan My Playlist i tıklayarak seyredebilirsniz. Şimdiden iyi seyirler...

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Şubat 2016
    Administrator, evden, Emre Kara ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
    Yüklüyor...
  2. marlboro
    Off

marlboro Emektar Üye

255
    660
    301
    Tesekkurler, [​IMG][​IMG][​IMG]

Son düzenleme: 9 Şubat 2016
  3. monsieurtopal
    On

monsieurtopal Yönetici Adayı

565
    181
    1.101
    teşekkürler kullanıyorum çok iyi program.

4. bulent4861
    Off

bulent4861 Yeni Üye

36
    0
    1
    Çok Teşekkürler yükledim oldu Sağolun

5. AyBerk
    Off

AyBerk Genel Moderatör Yönetici Moderatör Vip Üye

4.921
    27.978
    3.601
    Hem bedava hemde iyi bende bunu kullanıyorum

6. mahmuTS
    Off

mahmuTS Profesyonel Üye

458
    78
    601
    eyvallah

7. GENÇKARTAL
    Off

GENÇKARTAL Yeni Üye

143
    24
    1
    2000 ne yakın kanal var bende yüklemeye devam :)

8. Serkan444
    Off

Serkan444 Yeni Üye

139
    2
    1
    ustam sadece LG tvlerde mi işe yarar vestel smart tvlerde kullanma imkanı var mıdır

9. GENÇKARTAL
    Off

GENÇKARTAL Yeni Üye

143
    24
    1
    diger markalarda aynı program varsa olur tabiki

10. Emre Kara
    Off

Emre Kara Emektar Üye

445
    6
    451
    SelamunAleykum usta,
    internetden m3u olarak yuklemek istiyorum kodu yazdım da yuklemeyi yapamadım sana zahmet gösterirmisin?
    teşekkurler.

Son düzenleme: 29 Şubat 2016
  11. GENÇKARTAL
    Off

GENÇKARTAL Yeni Üye

143
    24
    1
    http://ss-iptv.com/en/playlist adresine git orda my playlist i tıkla sonra open yükleyeceginiz dosyayı seçip açı tıkla sonra my playlista yüklenecek save ye tıklayıp kaydedin tvden programı açıp izleyebilirsiniz :);)

yapamassanız ben online olursam bana mesaj atın canlı yardım yaparım

Son düzenleme: 1 Mart 2016
  12. GENÇKARTAL
    Off

GENÇKARTAL Yeni Üye

143
    24
    1
    arkadaşlar lg tvde trt4k açılmıyor bende lg firması trtden kaynaklanıyor diyor açılan arkadaşlar cevap yazabilirmi

13. Emre Kara
    Off

Emre Kara Emektar Üye

445
    6
    451
    usta emeğine sağlık yaptım, teşekkur ederim.

14. evden
    Off

evden Yeni Üye

111
    2
    1
    tesekkürler

15. turgayfb
    Off

turgayfb Profesyonel Üye

549
    14
    951
    nasıl yapcaz

16. MusaBey47
    Off

MusaBey47 Profesyonel Üye

351
    556
    601
    tesekkurler guzel anlatım olmus saolun ısıme yaradı :)

17. PhnxTr
    Off

PhnxTr Yeni Üye

17
    6
    1

Sayfayı Paylaş