Teknoloji Samsung un 16 TB lik SSD si Satışa Sunuldu

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 5 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.114
  192.547
  5.201
  [​IMG]

  Bir zamanlar dünyanın en büyük depolama alanına sahip olan SSD, satışa sunuldu.

  Samsung'un diğer sektörlerde olduğu gibi depolama cihazları sektöründe de mükemmel şeyler geliştirdiğini biliyoruz. Güney Koreli firma, geçen sene tam 16 TB depolama alanına sahip olan bir SSD ürettiğiniduyurmuştu. 16 TB depolama alanına sahip olan bir SSD üretmek hiç kolay değil çünkü SSD'nin, akıllı telefonların veya tabletlerin aksine belirli ölçülere sahip olan bir şekli var ve bu kısıtlı alana SSD teknolojisine sahip olan depolama alanını sığdırabilmek oldukça zor.

  Bunu yapmayı başarmış olan ve bu başarısıyla dünyanın en büyük depolama alanına sahip olan SSD'sini üretme rekorunu ele geçiren Samsung, tabii ki rekor sahibi olan bu SSD'yi satışa sunmamıştı. Samsung, sadece bir sene içerisinde türünün tek örneği olan SSD'yi seri üretime sokabilecek kadar gelişti ve bugün, bu SSD'nin satışa sunulduğunu duyurdu.

  [​IMG]

  Samsung'un bu SSD'yi satışa sunmuş olması güzel ancak depolama cihazının rekor sahibi olduğunu ve fiyatının da rekor kırabilecek şekilde pahalı olduğunu şimdiden belirtmekte fayda var. Samsung tarafından açıklanana göre bu SSD yaklaşık 5000 dolar üzerinden alıcılarına kavuşacak. 5000 dolara 3-4 tane sağlam bilgisayar sistemi kurulabileceğini sizde biliyorsunuzdur, bu nedenle Samsung'un biraz abarttığını düşünmekte haklısınız.

  Model ismi "PM1633a" olan bu SSD'nin farklı modelleri de mevcut. 8 TB'den başlayan bu modellerin depolama alanları, 480 GB'ye kadar düşebiliyor. Tahmin edebileceğiniz gibi daha az depolama alanı, daha ucuz SSD anlamına geliyor.

  kaynak:webtekno.com
   
  Yüklüyor...
 2. sedatu
  Off

  sedatu Emektar Üye

  309
  13
  451
  Türkiyeye gelişi 25-30 bin :)
   

Sayfayı Paylaş