Teknoloji Samsung Galaxy Note 7 Neden Patlıyor? Resmi Açıklama Geldi!

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve KralKing48 tarafından 9 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. KralKing48
  Off

  KralKing48 Emektar Üye

  65
  690
  301
  Samsung, İngiltere’deki Soru & Cevap forumunda konu ile alakalı resmi açıklama yaptı.
  İki gündür yer gök Apple iPhone 7 olmuşken Samsung, Note 7 ile alakalı dertlerini çözmeye çalışmaya devam ediyor. Bu noktada geçtiğimiz günlerde Avustralya’da da bir Note 7 patlaması ortaya çıkınca Samsung kanadından ilk defa açık bir şekilde konu ile alakı açıklama geldi.

  Samsung UK, yani İngiltere tarafından gelen Soru & Cevap blogundaki açıklamaya göre batarya sorunu sebebiyle patlayan Note 7’ler için gelen açıklama tam manasıyla şu şekilde verilmiş;

  [​IMG]

  “Yaptığımız araştırmalara göre sorunun batarya hücrelerinden kaynaklandığını öğrendik. Anot ve katotların en nadir üretim hatalarından biri sebebiyle etkileşime girmesi ve bu sebeple bataryada oluşan aşırı ısınma bu tarz sorunlara sebep olduğunu farkettik.” tarzında bir açıklama yapan Samsung İngiltere, aynı zamanda bu sorunun sadece bazı Galaxy Note 7 cihazlarında bulunduğunu, başka herhangi bir Samsung ürününde bulunmadığının da altını çizmiş.

  Bu bağlamda aslında Samsung için batarya temini yapılan bir üreticiden gelen bataryalarda sorun çıkmasına rağmen Samsung hem tüketicilerini korumak hem de aynı sorunun başka bir bataryada çıkmasının önüne geçmek için toplu olarak geri çağırma işlemi ve piyasadan geçici olarak çekme durumunun yapıldığını belirtmişler.
   
  Yüklüyor...
 2. PhnxTr
  Off

  PhnxTr Yeni Üye

  18
  6
  1
  Türkiye de olsa sadece bataryayı değiştirirlerdi. Adamlar komple telefonları geri alıyorlar. Peki geri aldıkları telefonun yerine Note 7 mi veriyorlar yoksa para iadesi mi yapıyorlar?
   
 3. KralKing48
  Off

  KralKing48 Emektar Üye

  65
  690
  301
  Telefonda Sorun Oldugu İçin 35 Kişinin Elinde Patlamıs Paralarını Geri Almıslar :) Telefon Patladıgı İçin Samsungda Baya Zarara Girdi Bu Telefon Yüzünden
   

Sayfayı Paylaş