1. Son zamanlarda dolandırıcılar türemekte ve sahte siteler açarak referanslı yani davetiyeli üye satışı yapanlar vardır kesinlike böyle birşey söz konusu değildir.... www.top90da.com ve [email protected] ve facebook.com/Top90daTv dışında hiçbir hesabımız / adresimiz yoktur.. Bunun dışında sizlere üyelik satmaya çalışanlara kesinlikle prim vermeyin ve bize ihbar edin...
 2. Süper kampanya ! 

  Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Teknoloji Rombertik Kötücül Yazılımı Saptandığı Anda Diskleri Siliyor

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 8 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  8.933
  181.189
  5.201
  [​IMG]

  Yeni bir malware alarmı verildi. Şimdiye kadar bulunan kötücül yazılımların en tehlikelisi olanRombertik, saptandığı anda tüm verilerinizi siliyor.

  Bilgisayarlara sızan Rombertik, üçüncü parti koruyucu yazılımlar tarafından saptandığı anda bilgisayardaki tüm verileri silmeye başlıyor. Cisco Systems tarafından keşfedilen bu yazılım, bilgisayara bulaştığı andan itibaren klavye ile ne yazarsanız kopyalıyor ve uzak sunuculara gönderiyor. Bu kopyalama işlemi banka şifreleri, word dokümanları hatta basit not defteri yazılarını bile kapsıyor. Kısaca klavye ile yazılabilecek ne varsa bu verileri toparlayarak çalıyor.

  Rombertik adı verilen ve yeni keşfedilen kötücül yazılımın saçtığı tehlike bununla da kalmıyor. Bilgisayarınıza Rombertik bulaştığını keşfederseniz ve ondan kurtulmaya çalışırsanız, yazılım tüm kayıt edilmiş verilerinizi siliyor ve bilgisayarınızı kullanılmaz hale getiriyor.

  Bilinen diğer kötücül yazılımlardan farklı bir algoritması olan Rombertik malware, 2013 yılında Güney Kore’de ortaya çıkan “Wiper” kötücül yazılımına benzese de çok daha tehlikeli olarak tanımlanıyor. Yazılım kendine yönelik bir tehdit algılandığında sistemleri silmekle de kalmıyor, HDD donanım üzerinde "bad sector" yaratarak yeniden bir sistem kurulmasını da engelleyebiliyor. Rombertik PC'ler yeniden başlatıldığında boot sektörde bir döngü yaratarak yeni bir sistem kurulmasını da engelleyebiliyor. Bu durumda ekranda aşağıdaki mesajı alabiliyorsunuz.
  [​IMG]

  Bilgisayarlara bulaştığında bazı resim ve doküman dosyaları gibi kendini gösteren Rombertik şüphelenilmesi ve bulunması zor bir malware. Rombertik'in henüz bir çaresi yok, ancak kısa zamanda bir çözüm üretilecek
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş