Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun

Konusu 'Top90da Forum' forumundadır ve atakas tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. atakas
  Off

  atakas Onursal Üye

  2.105
  9.148
  2.101
  [​IMG]


  -Regaib Kandili, halk arasında üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban ve Ramazan aylarından Recep ayının ilk cuma gecesi olarak kabul edilir.

  -Perşembeyi cumaya bağlayan gece, Regaib gecesidir. Her cuma gecesi de kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor. Allahü teâlâ bu gecede müminlere ihsanlar, ikramlar yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua red olmaz ve namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevablar verilir.

  -Bu mübarek gecede dinen her türlü ibadetin büyük sevabı vardır. Allah'ın huzuruna açılan eller boş gönderilmez. İçten yapılan her ibadetin karşılığı vardır.

  Genel itibariyle yapılacak ibadetler şunlardır;

  1) Kur'an-ı Kerim okumak,
  2) Peygamber Efendimize (s.a.s.) salât ve selâmlar getirilmeli, O’nun şefaatini ümit edip, ümmetinden olma şuuru tazelenmeli.
  3) Aile bireyleriyle birlikte günün mana ve ehemmiyeti hakkında sohbet etmek,
  4) Allah rızası için namaz kılmak,
  5) Hayatımızın geçmiş günleri ve yılları hakkında muhasebe yapmak,
  6) Günahlarımızın bağışlanması için Allah'tan af dilemek. Bol bol tövbe edin, af dileyin.
  7) Sevgili Peygamberimize bol bol salât ve selâm okumak,
  8) Dünya ve ahirete ait dileklerimiz için dua etmek,
  9) Hastaları, yaşlıları ziyaret ederek; yoksulları, öksüz ve yetimleri sevindirmek,
  10) Eş, dost ve yakınlarımızla tebrikleşmek,
  11) Dargın ve küskünleri barıştırmak. Bizim dargın ya da küs olduğumuz kişiler varsa barışmak.
  12) Tefekkürde bulunulmalı, “Ben kimim, nereden geldim, nereye gidiyorum, Allah’ın benden istekleri nelerdir” gibi konular başta olmak üzere hayatî meselelerde derin düşüncelere girmeli.

  EN GÜZEL KANDİL MESAJLARI

  * Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu,rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

  * Agactan dökülen her Yaprak duacınız Kur’an-ı Kerim yoldaşınız olsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

  • Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı

  olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer.

  • Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. İyi Kandiller

  • Mübarek aylara selam olsun.. Selam olsun ey Regaip..

  • Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geri dönmez kabul olunur: Recep’in gecesi, Şaban’ın yarısında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan ve Kurban bayramı geceleri.” HADİS

  • Affımıza vesile olması dileklerimle Regaib kandilinizi tebrik ederim.

  • Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

  • Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Regaib kandiliniz mübarek olsun.

  • Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şufakiride an bu gece. Hayırlı kandiller.

  • Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili’nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece,

  yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Regaib Kandiliniz mübarek olsun!

  * Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz Aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

  * Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

  * Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

  * Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-I gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır.

  * Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş