1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Yardım Radyo Vericisi İle Yayın Yapmak! ( Kaçak yayın yapmak )

Konusu 'Stream Araçları' forumundadır ve Administrator tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.977
    24.895
    2.000
    Çocukluğumdan beri hayalimde vardır 1-2 km çapında yayın yapabileceğim bir radyo frekans aletim olsun kafama göre takılayım diye.Bir kaç yıl öncesinde google‘ye yazdığım şu başlığı bu gün yine yazdım.Bu aramayı gerçekleştiripte bu sayfaya geldisyseniz eğer google sonuçları içerisinde bir sürü çöp bilginin olduğunu görmüşsünüzdür.Hatta çıkan sonuçların çoğu tıbbı bir cihaz olan ve yanılmıyorsam işlevsel olarak horlama tedavisi vb. işlerde kullanılan bir aleti tanıtmakta.Tabi bizim aradığımız bu değil.

İnternet üzerinden yayın yapabileceğim radyo hosting, ücretsiz yayın siteleri ve başka başka şeyler mevcut ama bizim takıldığımız nokta karasal yayın yapabileceğimiz frekans sahibi olma konusudur.

Bir kaç km çapında yayın yapabilmek için bir radyo vericisi dediğimiz ve frekans belirleyici cihazımızın olması gerekir.Ses kaynağına bağladığımız bu alet belirlediğimiz frekans üzerinden sinyal gönderebildiği son noktaya kadar bu sesi iletebilmektedir.

Bir kaynakta radyo yayıncılığının anayasal çerçevede hobi olarak kabul edildiğini okumuştum ama gerçekliği konusunda net bilgi veremeyeceğim.Beyan ettiğiniz radyo yayıncılığı hobisinin belli bir ehliyet karşılığında yasanın size uygun gördüğü mesafeye kadar radyo yayını gerçekleştirebiliyorsunuz.Detaylı araştıran arkadaşlar bu konu altında bildirebilirler.

Bende aslında bunun bir hobi olabileceği kanısındayım.Bence dinleyici kitlenizle birlikte bu radyo yayını üzerinden çok sağlam dostluklar ve muhabbetler oluşturulabilir.

*Kaçak yayın konusundaki yasal uygulamalar nelerdir bilemiyorum ama sanırım şikayet olmadığı sürece herhangi bir uygulama ile karşılaşmazsınız.Tabi bir başka radyonun frekansı üzerine yayın giydirmemenizide öneririm.Ama yasal yollarla iş yapmak en iyisi olacaktır.

Cihaz konusuna gelince de ; cihaz iyi bir elektronik usta tarafından bir kaç devre yardımıyla 5-10 TL ye maledilebilir.Ama piyasada bunu yaptırabileceğiniz bir imkanınız yoksa büyükşehirlerimizdeki elektronik pazarlarına uğrayarak yardım alabilirsiniz.İstanbul‘da kolayca ve kaliteli bir cihazın bulunabileceği kanısındayım.

Bu işi online olarak halletmek istiyorsanız buradaki cihaz araştırmasına, buradaki cihaz tanıtımına, buradaki derin konu başlıklarına,buradan ve buradan satılık ürünlere bakabilirsiniz.Olurda bu konuda adım atmış olursanız haberim olsun.

blogalp alıntı //

Yüklüyor...
  2. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.977
    24.895
    2.000
    Önceden beri merakımdır :D birgün yaparım belki :p

3. pro42
    Off

pro42 Profesyonel Üye