1. Son zamanlarda dolandırıcılar türemekte ve sahte siteler açarak referanslı yani davetiyeli üye satışı yapanlar vardır kesinlike böyle birşey söz konusu değildir.... www.top90da.com ve [email protected] ve facebook.com/Top90daTv dışında hiçbir hesabımız / adresimiz yoktur.. Bunun dışında sizlere üyelik satmaya çalışanlara kesinlikle prim vermeyin ve bize ihbar edin...

proxy ne işe yarar arkadaşlar

Konusu 'Güncel Proxy' forumundadır ve ejderha tarafından 7 Ekim 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. ejderha
  Off

  ejderha Usta Üye

  108
  124
  151
  proxy ne işe yarar ben çok iptv kırarım hemen bir ipucu verseniz anlarım.
   
  Yüklüyor...
 2. alize
  Off

  alize Usta Üye

  127
  555
  151
  Proxyinin tam olarak kelime anlamı yani sözlük karşılığı elçi veya vekil demektir. Fakat vekil olarak kullanmak daha doğru olacaktır. Elçi kelimesi proxyinin tam olarak anlamını karşılamaz. Proxy sizin vekil ipiniz ve ağınızdır. Yani siz herhangi bir yere bağlanırken, herhangi bir siteye girerken o site sizin esas ipinize ulaşamaz. Onun yerine sizin “vekilinizi” yani proxyinizi görür. Tabi proxyinin bazı seviyeleri vardır. Bu seviyelere daha sonra değineceğiz. Kısacası proxy sizin vekil ipiniz ve sunucunuzdur.


  Proxy Çeşitleri

  Transparent :(Non- Anonymous, Transparan) Bu Tür Proxyler GerçekIP Adresinizi Gizlemezler. Zİyaret Ettiğiniz Siteler Hem Sizin GerçekIP Adresinizi Hemde Kullanmakta Olduğunuz Proxy Sunucusunun IP AdresiniGörebilirler.

  Anonymous :(Anonim)IP Adresinizi Gizleyen Proxy Sunucularıdır.
  Birkaç Çeşidi Mevcuttur. Bunlar; High Anonimity (Elite), Distorting,Simple Anonymous Proxy Sunucularıdır. Anonim Proxyler, Proxy AdıGizlenmediği için Proxy Arkasında Olduğunuz Tespit Edilebilmektedir.

  Simple Anonymous : (Basit Anonim) Anonim Proxyden Farkı,HTTP_X_FORWARDED_FOR Bilgisinin, Proxy IP Adresine Eşit Olmasıdır.Anonim Proxylerde ise Bu Bilgi Boştur. Basit Anonim Proxylerde, ProxyAdını Gizlememektedir. Bu Yüzden Proxy Arkasında Olduğunuz TespitEdilebilmektedir. Çok Nadir Görülen Bir Proxy Türüdür.

  Distorting : (Çarpıtan) Proxy:Anonim Proxy Ailesinden Olan BuProxy Çeşidininde Özelliği HTTP_X_FORWARDED_FOR Bilgisinin SürekliRastgele Farklı IP Adresi Olarak Gözükmesidir. Bu tür Proxylerde, ProxyAdını gizlemediğinden Dolayı Proxy Arkasında Olduğunuz TespitEdilebilmektedir.

  High Anonymity (Elite) : - (Yüksek Gizlilik - Elit) Proxy : TümProxy Çeşitleri Arasında En Özel Olan Proxy Türüdür. Hiçbir ŞekildeProxy Arkasında Olduğunuz Tespit Edilememektedir. IP Adresiniz, KarşıSunucu Tarafından Tespit Edilemez. Proxy Arkasında Olmayan BirBilgisayarla, High Anoniymity Bir Proxy Arkasında Olan Bir BilgisayarHiçbir Şekilde Ayırt Edilemez.

  SSL Proxy : (Secure Socket Layer) (Güvenilir) Güvenli BağlantıKurabileceğimiz ve Kullanabileceğimiz Proxy Çeşitidir HTTP ve HTTPSocks Desteklidir Proxy Arkasında Olduğunuz Belli Olur Fakat HTTPAilesinde Kollara Ayrılır High Anonymity SSL Proxy OlaraktaKullanabileceğimiz Elite HTTP SSL Proxy Çeşitide Mevcuttur Güvenli veGizlilik Seviyesi Yüksek Proxy Çeşitidir.

  SMTP Proxy : (Simple Mail Transfer Protokol) Adında AnlaşılacağıGibi Güvenli Bir Şekilde E-Mail Yollamaya Yarayan Bir ProtokolÖzellikle Hotmail İle İlgili Programlarda Bu SMTP Proxy ÇeşidiniSıklıkça Görebilirsiniz. Tek Seferde Bir Mesajı Birden Çok Kullanıcıyaİletme Yeteneğine Sahiptir.
   
  AyBerk bunu beğendi.
 3. ejderha
  Off

  ejderha Usta Üye

  108
  124
  151
  Ben Açıklama İstemedim Program Olarak Anlatım İstedim Forumda Arkadaşlar Proxy Paylaşıyor Bu Proxy Heralde Ligtv Gibi İpleri Kırmamız İçin Veriyorlar Yani Öle Anladım Dogrumu Anladım Acaba ?
   
 4. AyBerk
  Off

  AyBerk Genel Moderatör Yönetici Moderatör Vip Üye

  4.759
  27.265
  3.601
  Proxy nedir biliyomusun vpn nin basit hali yani tek bir tarayıcı için giriyosun ip adresini gizlemiş oluyosun mesela

  dediğin gibi proxy ile tarama yapabilirsin.. Atıyorum sen şuanda bir proxysin mesela daha doğrusu normal bir ip adresisin ama proxy olduğunu düşün 50 tane sen gibi proxy ile tarama yapılır mesela :D biraz komik bir anlatım oldu ama neyse.
   
 5. ejderha
  Off

  ejderha Usta Üye

  108
  124
  151
  Yani Proxy Sadece İp Gizliyormu Yani Tek Kişilik Dns Gibi Çalamıyozmu Ayrıca Forumda Dns Konusu Yok Neden Acaba ?
   
 6. AyBerk
  Off

  AyBerk Genel Moderatör Yönetici Moderatör Vip Üye

  4.759
  27.265
  3.601
  Proxy ip gizler ama şöyle gizler sadece tarayıcı üzerinde gizler ipni daha doğrusu maskeler mesela sen chromeden proxy girdin onu mozillada kullanamassın mesela mozillada normal ip adresin chromede ise girdiğin proxy görünür.. Aynı şekilde programda tarama yapıyosun programa proxyleri giriyosun mesela o onları o anda hangi tarayıcıyı kullanıyosa onunla birlikte çalıştırır.

  Dns konusu derken ? Dns paylaşımımı diyosun ?

  http://forum.top90da.com/index.php?...ırma-en-iyi-en-hızlı-dns-adresleri-2014.1524/
   
 7. ejderha
  Off

  ejderha Usta Üye

  108
  124
  151
  Allah Razı Olsun Modum Fakat Ben Bunu Demedim Dns Yolu İle Ben İptv Bulmak İstiyom Bruter Filan Tarzı :D
   
 8. AyBerk
  Off

  AyBerk Genel Moderatör Yönetici Moderatör Vip Üye

  4.759
  27.265
  3.601
  Dns budur :D sen yönlendirmeden bahsediyosun ip adresidir o sonuçta sen iptv dns istiyosun zaten arada bir dns paylaşımı oluyo takip et veya arattır forumda dns diye
   
 9. ejderha
  Off

  ejderha Usta Üye

  108
  124
  151
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş