Oyun PlayStation 5 Hakkındaki İlk Bilgiler Geldi

Konusu 'Oyun & Download' forumundadır ve usta™ tarafından 19 Kasım 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.060
  192.307
  5.201
  [​IMG]

  Electronic Arts
  ’ın yetkili isimlerinden olan Blake Jorgensen, PS5 ve Xbox ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Sony’nin ve Microsoft’un gelecek nesil konsollarında sanal gerçekliğe adım atacağını belirten Jorgensen, çok fazla köklü değişikliklerin yaşanmayacağını fakat bazı yeniliklerin gelebileceğini belirtti.

  Bu sektöre yavaş yavaş Apple’ın ve Google’ın da adım atacağını söyleyen Jorgensen, Apple TV ile Apple’ın bu konuda çaktırmadan ilk hamleyi attığını iddia etti.

  Hatırlayacağınız üzere Sony, bu yılın başlarında PlayStation 5’le ilgili ilk adımları atmıştı. Japon şirketin gizli bir proje ile PS5 için oyun geliştiricisi aradıkları ortaya çıkmış, yeni konsoldan beklentiler giderek artmıştı. PlayStation Dergisi’nin resmi editörü olan Ben Wilson, şimdiki trendin indirilebilir oyunlar olduğunu belirterek PS5 için özel bir ‘indirme servisi’nin açılabileceğini söyledi. Şu an için hala oyun CD’lerinin popüler olduğunu söyleyen Wilson, her ne kadar Steam’in son yıllarda büyük yükselişi olsa da cihazların ‘indirilebilir oyun’ sistemine geçme aşamasının uzun bir süre alacağını belirtti.

  Oyun konsollarının ortalama 5 yıllık ömrü olduğunu söyleyen Wilson, yükselişte olan sanal gerçeklik platformunun PS5 ve Xbox’a entegre edilme ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirtti.

  Kaynak:webtekno
   
  fraql bunu beğendi.
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş