1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

İnternetten İndirdiği Demo Program Yüzünden 10 Ay Hapis Cezası Aldı

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 16 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. usta™
    Off

usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

9.758
    185.723
    5.201
    İşiyle alakalı dekorasyon programını deneme amaçlı indirdiği öğrenilen Yüksel’in bilgisayarına mahkeme kararı ile polis tarafından el konuldu. Kdz. Ereğli 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davada İlhan Yüksel’e 10 ay hapis cezası verildi. Temyize gönderilen mahkeme kararından eğer olumlu bir sonuç çıkmaz ya da programın sahibi firma ile anlaşma sağlanamazsa, Yüksel 10 ay hapis yatacak.

İşine yarayıp yaramadığını incelemek için demo programını indirdiğini söyleyen Yüksel, önce polislerin evini bastığını, daha sonra 10 ay hapis cezasına çarptırıldığını söyledi. Mahkemede sunduğu delillerin kabul edilmediğini söyleyen Yüksel, kendisi gibi 8-10 kişinin de bulunduğunu söyledi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Yüksel, “Arkadaşımda gördüm programı. İnternette araştırıp baktığımda burada demo olarak yazıyor. Herkesin, normal sıradan bir vatandaşında indirip kullanabileceği program. Ben bu programı demo olarak indirdim ve bilgisayarıma kurdurdum. Programın orjinalini kurmadım. İş yerinde arama kararı ile bilgisayarıma el konuldu ve hakkımda dava açıldı. İfadem sırasında da internet ekranındaki görüntüyü mahkemeye sundum. Hatta burada lisans kısmında ‘Demo’ yazan yeri ve firmayı işaretledim. O sayfadaki linke tıkladığınızda programın sahibi firmanın kendi internet sitesi açılıyor. Orada da demo yazıyor. Neticede hapis kararına giden bir karar çıktı” dedi.
    Firma yetkilileriyle yaptığı görüşmeleri kaydettiğini ve deneme amaçlı olarak programın kullanılabileceğinin söylendiğini belirten Yüksel, buna rağmen hapis cezasının verilmesine çok şaşırdığını söyledi. Ayrıca programın bedeli 2 bin TL olmasına rağmen Yüksel, mahkeme kararının vazgeçilmesi için 12 bin TL para talep edildiğini belirtti. Davalı, 12 bin TL ödenmezse 10 hapiste yatacak.

Yüklüyor...
  2. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.033
    2.101
    ulan bizim yaptıklarımızı duysalar müebbetlik oluruz bi demo'ya 12 ay çok saçma

3. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.033
    2.101
    [​IMG]:D

4. erdalturkmen
    Off

erdalturkmen Profesyonel Üye

364
    87
    601
    :( kafayı yemiş bunlar... ülkede adam bırakmıycaklar

5. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.033
    2.101
    Peki Benim Anlamadığım Birşey Programı İndiren Ceza Almış Peki Programı Oraya Koyan Ne Ceza Alacak Programı Yayınlayan.

Sayfayı Paylaş