Uydu İnternet Ucuzlayacak Türksat 4B

Konusu 'Haberler Gelişmeler' forumundadır ve Administrator tarafından 15 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.986
  25.200
  2.000
  Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül,Türksat 4B uydusunun haziran ayında uzaya fırlatılacağını belirterek, “Diğer uydularımız üzerinden internet erişimi zaten sağlıyoruz. Türksat 4B uydusu, internet erişimi için de kullanılacak. Uydu ile hem kapasitemiz artacak hem de internet fiyatları düşecek” dedi.

  Gül, Japonya’da Mitsubishi Electric (MELCO) firmasının Kamakura’daki uydu üretim merkezinde yapımı 4 Haziran 2014’te tamamlanan Türksat 4B uydusunu en kısa zamanda fırlatmak ve işletmeye almak istediklerini belirtti. Uydunun fırlatılacağı Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü’ndeki proton roketinin, 16 Mayıs’ta Rusya’nın haberleşme uydusunun fırlatılması sırasında patladığını, bunun üzerine uydu fırlatma işlemlerinin durdurulduğunu ifade eden Gül, Baykonur’da 28 Eylül’de uydu fırlatma çalışmalarının yeniden başladığını kaydetti.

  Türksat 4B uydusunun fırlatma işlemlerinin MELCO’nun sorumluluğunda olduğunu belirten Gül, “Uydumuzun bir an önce fırlatılması ve işletmeye alınması için Rusya devleti nezdinde girişimlerimiz oldu” dedi. Gül, uydunun, fırlatılmasının ardından yörüngede teslim alınacağını, uydunun Avrupa, Asya, Ortadoğu ile Türk cumhuriyetlerini kapsayacağını söyledi.
   
  usta™ bunu beğendi.
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş