1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Motorlu çanak anten yardım

Konusu 'Top90da Forum' forumundadır ve djmusty tarafından 27 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. djmusty
    Off

djmusty Yeni Üye

38
    3
    1
    Merhaba arkadaşlar motorlu çanak anten bilgisine sahip olanlara bi kaç sorum olacak! Benim yaşadığım şehrin enlem derecesi (latitude):48.5545 boylam derecesi (longitude) :7.6817
    sorum şu ki motorun sıfır noktasını yani kalkış noktası eutelsat 7 derecedeki uydu yu mu sıfır noktası olarak alacağım ikinci si de elevation açısı olarak enlem derecesi mi ayarlanıyor!
    bilen arkadaşlar umarım yardımcı olurlar!

Yüklüyor...
  2. hurzati
    Off

hurzati Profesyonel Üye

399
    187
    601
    sıfır nokta dediğiniz merkez uydunun derecesi mi.

3. djmusty
    Off

djmusty Yeni Üye

38
    3
    1
    Sıfır nokta kendi enlemimdeki kalkış noktası yani motor sıfır durumunda iken çanagın bulunacağı uydu. Umarım anlatabildim!

4. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.981
    24.905
    2.000
    Hiç kullanmak nasip olmadı umarım çözersin sorununu ;)

5. djmusty
    Off

djmusty Yeni Üye

38
    3
    1
    Bende aldım bi kere gaza geldim 3 gündür çatıda temiz hava alıyorum :)

6. puzzle988
    Off

puzzle988 Yeni Üye

106
    0
    1
    9 Dereceyi sıfır noktası olarak al çanakla oynayarak en yüksek sinyal seviyesini yakala çanağı sabitle sağ ve sol yönlendirme tuşlarıyla 7 dereceyi yakala sinyalleri kontrol et şayet sinyaller iyi ise sola 42 dereceye kadar git sinyalleri kontrol et

7. djmusty
    Off

djmusty Yeni Üye

38
    3
    1
    internette araştırdıklarıma göre kendi boylamımdaki uydu 7 derecede ki uydu yani eutelsat'ı sıfır almam gerekiyor gibi şeyler söylüyorlar peki 9 dereceyi nasıl bulacam?

8. puzzle988
    Off

puzzle988 Yeni Üye

106
    0
    1
    7 derece eutelsat udusunun 1 cm. kadar sol tarafında bulman kolay olur LNB 0 noktasında olsun

9. hurzati
    Off

hurzati Profesyonel Üye

399
    187
    601
    arkadaşım hangi şehirde oturduğunu bilmiyorum ama 1,5m cm lik bir çanağı merkez olarak 26,5- doğu arap uydusuna ayarlayıp kurarsanız çanak sola yatarsa 62 doğu, sağa yatarsa 30 batı hispa uydusuna kadar bütün uyduları alır.siz her uyduya geldiğinde kumandadan uyduyu hafızaya aldıracaksınız.hepsi bu.kolay gelsin

10. djmusty
    Off

djmusty Yeni Üye

38
    3
    1
    fransa strazburgta oturuyorum boylam derecem 7 oldugu için puzzle arkadaşın dediği gibi merkez uydu olarak 9 derece yapıp deneyeceğim.. 95 cm lik çanak kullanıyorum.. merkez olarak arap uydusunu almak sıfır noktasına uygun değil sanırım çünkü enlem 48 boylam 7..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş