Tv Miracast Kullananlar Bakabilirmi ?

Konusu 'Vestel Smart Tv' forumundadır ve haylas55 tarafından 13 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. haylas55
    Off

haylas55 Profesyonel Üye

462
    4
    951
    İyi günler arkadaşlar bende Vestel Smart Tv 42pf7175 model bi tv var telefonum iste general mobile android one telefonumda ekranı yayınla seçeneği var fakat tv yi bir türlü bulamıyorum vestel tv de miracast çalıştıran varmı ?

Yüklüyor...
  2. usta™
    Off

usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

10.382
    188.179
    5.201
    pastirmaci bunu beğendi.
  3. haylas55
    Off

haylas55 Profesyonel Üye

462
    4
    951
    Bu uygulamayı kullandım ben benim demek istediğim direk telefonun ekranı bu yasitmak :)

4. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

5.022
    25.089
    2.000
    Telefonun ile smart tv'in aynı ağda olmak zorunda ve telefonunda varmı o özellik ?

5. fati
    Off

fati Usta Üye

222
    7
    151
    telde var bende ld smart var olur önce televizyonun ayarlar bölümünden ag bağlantılara gel orada miracast açıkmı bak değilse aç olur

6. haylas55
    Off

haylas55 Profesyonel Üye

462
    4
    951
    Telefonda var ekranı yayınla seçeneği fakat TV internete kablolu olarak bağlı telefonda Wi-Fi olarak sonuç ta aynı agdalar fakat miracast kablosuz görüntü aktarımı olarak geçiyor ya Wi-Fi dongle olmadan çalışmıyor mu acaba ?

7. maybas475
    Off

maybas475 Emektar Üye

228
    221
    301
    aynı ağda olmasına gerek yok iki cihazın hatta internete bile gerek yok...sadece tv den screen mirorring i etkinleştir..telefon menüsünden screen miroringi aç tv yi görecektir...samsung smart tv de kullanıyorum vestel menüsünü bilmediğimden bu kadar yardımcı olabildim...

haylas55 bunu beğendi.
  8. haylas55
    Off

haylas55 Profesyonel Üye

462
    4
    951
    vestel de böyle bir menü bulamıyorumki :( sadece servis menüsünden girdim desteklediği şeyler arasında miracastta var ama kullanamıyorum servisi aradım miracast desteği yok diyolar daha tv ne destekliyor haberleri yok :) bu miracast teknolojisi kablosuz görüntü aktarımı olarak geçiyor ve sanırım wifi dongle olmadan çalışmıyor vestelde :)

9. maybas475
    Off

maybas475 Emektar Üye

228
    221
    301
    o zaman dongle alıp deniyeceksin..vestel turk markası ama smart tvde samsung ve lg çol iyi.

10. darkwater
    Off

darkwater Yeni Üye

37
    0
    1
    S.a ben evde vestel kullanıyorum. 42 pf9060
    Bende dongle var ama kablo olduğu için kullanmıyorum. Eğer telefondan ekranda görüntü almak itiyorsan kablo ile bağlı olsa bile aynı ağda olması gerekiyor yani dongle şart değil.

11. darkwater
    Off

darkwater Yeni Üye

37
    0
    1
    Şimdi tekrar okudumda sen ekran görüntüsü almak istiyorsun bunun için dongle gerekli malesef. Ama suna dikkat et suan son yazılımda vestel garip bi ıygulama yaptı şifre ile bağlanabiliyorsun haberin olsun. Bunu vestel yetkili serviste çözemedi ben evde şansa buldum☺

12. monsieurtopal
    Off

monsieurtopal Yönetici Adayı

567
    181
    1.101
    teşekkürler......

Sayfayı Paylaş