Teknoloji Microsoft Windows 10 u Zorunlu Hale Getiriyor

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 4 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.102
  192.494
  5.201
  [​IMG]

  Son haberler, Microsoft’un gelecek haftadan itibaren Windows 10’u otomatik güncelleştirme şeklinde eski sistemlere kuracağına işaret ediyor.

  Microsoft’un 2012’de piyasaya çıkardığı Windows 8 işletim sistemine verilen teknik destek geçtiğimiz ay sonlandırılmıştı. Şirket, bundan sonra Windows 8’e özel güvenlik dahil hiçbir konuda güncelleme sunmayacak. Yazılım devi, kullanıcıların eski işletim sistemlerinde güvenlik ve çeşitli açıklar sebebiyle zor durumda kalabileceğini belirtti.

  Microsoft, kullanıcıların Windows 10’a yönelmesini istiyor. Benzer şekilde yeni nesil işlemciler de en güncel Windows sürümü olan Windows 10 desteklenecek. Yani artık yeni nesil işlemcilerle Windows’un eski sürümlerine destek verilmeyecek.

  Windows’un eski sürümlerini kullananları Windows 10’a terfi ettirmek için uğraşan Microsoft, bu konuyla alakalı önemli bir karar almanın eşiğinde. Açıklamalar, Windows 10’un gelecek haftadan itibaren eski sürümlerde artık otomatik güncelleştirme sunulacağı yönünde.

  Yani artık Windows 7 ve Windows 8.1 yüklü bilgisayarlar otomatik güncelleştirmeyle Windows 10’a yükselecek. Ancak eski sistemi kullanmaya devam etmek isteyenler, Windows güncelleme ayarlarından otomatik güncellemeyi kapatabilirler.

  kaynak:technopat.net
   
  Yüklüyor...
 2. talha14
  Off

  talha14 Ziyaretçi

  Windows xp var guncelleyebilir miyiz
   
 3. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.102
  192.494
  5.201
  Windows 7 ve Windows 8.1 yüklü bilgisayarlar otomatik güncelleştirmeyle Windows 10’a yükselecek
   

Sayfayı Paylaş