Teknoloji Microsoft tan Samsung a Tokat Gibi Bir Uyarı Geldi

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 26 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.075
  192.413
  5.201
  Samsung’un dizüstü bilgisayarlarında Windows güncellemelerini engellediği, Microsoft tarafından da saptandı. Microsoft Samsung’a zehir gibi bir uyarı verdi.
  Samsung marka laptopların içerisinde bulunan minik bir uygulama (Disable_Windowsupdate.exe) sıralı Windows güncellemelerini engelliyordu. Bunun üzerine Samsung bir açıklama yapmıştı.
  [​IMG]

  Ancak Microsoft, Samsung’un bu savunmasını yeterli bulmadı. Hatta bu açıklamasına "son derece pişkin" bir cevap yakıştırmasında bulunarak Samsung’u uyardı.

  Microsoft’un Samsung açıklamalarına cevap olarak yaptığı açıklama şöyle:

  “Windows güncellemeleri, bu işletim sistemini kullanan bireysel ve kurumsal kullanıcıların güvenliği açısından hayati önem taşırlar. Hiçbir şekilde, hiçbir üçüncü parti yazılımın bu güncellemeleri kendi değerlendirmelerine dayanarak engellemesi söz konusu olmaz. Bu durum, bunu yapan kurum ve üreticinin kullanıcı güvenliğini bilerek ve isteyerek tehlikeye atılması manasına gelir. Bu noktada kullanıcıların yaşayabileceği sorunlardan tamamen üreticiler sorumludur. Microsoft bu gibi ihlallerden sorumlu tutulamayacağı gibi, tüm haklarını da hukuki olarak koruma hakkını saklı tutar.”

  Bu açıklamaya henüz Samsung cephesinden yazılı ya da sözlü bir cevap gelmedi.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş