Lumia 930 Kamera İnceleme

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve Administrator tarafından 23 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.986
  25.203
  2.000
  [​IMG]

  Nokia’nın Windows Phone platformundaki en yeni amiral gemisi Lumia 930’un detaylı incelemesinde de bahsettiğimiz üzere Lumia 930 kamera incelemesinde sizlerle birlikteyiz.

  Nokia Lumia 930, Lumia 1520’de de kullanılan 20 MP Pureview OİS özellikli, Zeiss lenslere sahip kameraya sahip. Pureview teknolojisinin ve Nokia Lumia cihazlarına özel kamera algoritmasıyla üst düzey kaliteye alip fotoğraflar çeken Lumia 930’un çektiği fotoğrafları birlikte inceleyelim.

  Gün Işığı Manzara

  [​IMG]

  Gün ışığında yaklaşık olarak 30 metreden çekilen bu fotoğrafta renkler oldukça gerçek ve detaylar net. Aşağıdaki görselde ise bu fotoğrafa %200 Zoom yaparak kırpılmış halini görebiliriz.

  [​IMG]

  Kırpılmış fotoğrafta da gördüğünüz üzere Nokia Pureview teknolojisi ve onunla gelen Kayıpsız Zoom özelliği kendisini gösteriyor. Duvar taşlarının detayları adeta yakın makro çekim yapılmış gibi ayrıntılı.

  Düşük Işık (Yapay Aydınlatma)

  Lumia 930’un düşük ışık performansı ise alışık oluğumuz üzere Pureview özellikli tüm Lumia cihazlarda olduğu gibi oldukça başarılı. Düşük ışıklı ortamlarda görüntünün netliğinde çok görüntü ve görüntüdeki detayları fotoğraflamak önemlidir. Nokia Lumia 930 da bunu başarıyor.

  [​IMG]

  Lumia 930 yapay ışıklandırma olan ortamda gece yarısı yaptığımız çekimlerde görüntüyü olanca detaylarıyla fotoğrafa yansıtıyor. Nesnelerdeki renk gerçekliği ise gün ışığı çekimlerinde olduğu gibi oldukça başarılı.

  [​IMG]

  Düşük ışıkta yapay aydınlatmalı ortamda ışığı oldukça iyi alan Lumia 930 kamerası Kayıpsız Zoom özelliğinde gün ışığı çekimlerinde kadar olmasa da genel olarak akıllı telefonlar içinde ayrı bir yere oturuyor. Bir çok akıllı telefon kamerasıyla görüntü bile alınmayacak ortamda Lumia 930 mükemmel bir iş çıkartıyor diyebiliriz.

  Makro Çekim

  Nokia Lumia 930’un 20 MP Pureview kamerası yakın çekimlerde de yine çok başarılı işler çıkarıyor. Lumia 930’un objektifini şimdi de gün ışığında, henüz olgunlaşmamış pastel renkli yeşil mandalina ağacına çeviriyoruz.

  [​IMG]

  Yakın çekimde farklı ve yoğun ışık açılarının da zorladığı ortamda Lumia 930 işin içinden alnının akıyla çıkıyor. Detayları tüm netliğiyle fotoğrafa yansıtan Lumia 930, netlik, renk gerçekliği ve detayları oldukça başarılı bir şekilde işleyip fotoğrafa yansıtıyor.
  [​IMG]

  Lumia 930 yakın makro çekimde oldukça başarılı fotoğraf çekerken bu fotoğrafa Zoom yaptığımızda ise detaylar daha fazla ortaya çıkıyor ve ayrıntılar iyice belirginleşiyor.

  Sonuç ve Değerlendirme

  Nokia Lumia 930, diğer üst düzey Lumia cihazlarında olduğu çok da fazla fotoğrafçılık bilgisi olmadan mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu fiyat aralığında böyle bir kameraya sahip akıllı telefon almak isteyenlerin başka bir seçeneği yok gibi görünüyor. Zaten konu kamera olunca Nokia ve Pureview bizlere söylenecek çok fazla söz bırakmıyor.

  Nokia Lumia 930 ile çekilen fotoğraflardan oluşan Lumia 930 Fotoğraf galerimize BURADANulaşabilirsiniz.
   
  Messi bunu beğendi.
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş