1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Tv HDMİ tam ekran sorunu (görüntü taşıyor) (Smart Tv)

Konusu 'Lg Smart Tv' forumundadır ve Administrator tarafından 13 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.982
    24.916
    2.000
    HDMİ tam ekran sorunu (görüntü taşıyor) (Nvidia-İntel ekran kartı)

Evet arkadaşlar hdmi de yine şöyle bir sorun olabiliyor. Görüntüyü tam aktarsanız dahi masaüstü ekranınız tam ekran olmayabilir hatta taşabilir işte bunun bazı çözümleri mevcut ancak ben şahsen internetteki çözümlere göre yapamadım kendim kurcaladım ve sorunu çözdüm..

İlk olarak sorunu Smart Tv'nizden çözmeyi deneyin.. Bu konuda bir video hazırlanmış ancak bu ayar kısmı sizlerin Tv nizde olmayabilir. İşte ozaman ekran kartınızın ayarlarıyla oynamak durumunda kalıcaksınız..;

Video olmadıysa birde benim çözümümü deneyin. Ben yine LG Smart Tv bölümünde bu konuyu açıyorum bendeki tv LG ondan buraya açıyorum ancak siz bunu önemsemeyin bu anlatıcağım tamamen bilgisayar ile alakalı hatta NVİDİA-İntel ekran kartıyla alakalı bir durum...

NVİDİA-İntel Ekran kartları için anlatım ;

Şimdi öncelikle pcnizi tvye hdmi ile bağlıyorsunuz.. Daha sonra görüntü ekrana gelince hemen bilgisayarınızın masa üstüne geliyorsunuz ve sağ tıklayarak " Grafik Özellikleri " seçeneğini seçiyorsunuz..

Ve açılan pencereden herhangi bir modu seçerek devam ediyorsunuz ben temel modu seçicem çünkü sadece genişlik ve yükseklik ayarı yapıcam..

Şimdi açılan yer İntel grafik ve medya denetim paneli olacak.. Buradan sadece dediğim gibi boyut ayarlaması yapıcaz..

Şimdi burada ilk dikkat etmeniz gereken Ekran yazan kısımda hangi ekran seçili ola bir bakın bende Digital televizyon LG TV yani cihazı hdmi ile bağladığımdan orda gördü şuanda orada TV niz seçilmiş olucak..Şimdi alttan hemen Ölçeklendirme diye kısım var oraya geliyoruz ve " En boy oranını özelleştir " seçeneğini seçiyorsunuz..

Bendeki ayarlar 70 e 70 bendeki bilgisayar ekranı 1920x1080 yani full hd ondan bu ayarlar anca denk geliyor.. Hepsi bukadar ekranınız artık hazır..

Anlatım by Administrator / Top90da Forum

Amd ( ATİ ) Ekran kartları için bir anlatım mevcut ;

usta™ bunu beğendi.
    Yüklüyor...
  2. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.096
    9.020
    2.101
    benimki sony otomotik kendi kendine ayarlıyor ama hdmi 1 portunda diğerlerinde ekran taşma oluyor

3. monsieurtopal
    Off

monsieurtopal Yönetici Adayı

565
    181
    1.101
    Bilgisayar olarak gösterdiğimde bende de düzeldi tşkler.

Sayfayı Paylaş