1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Tv HDMİ ses aktarmıyor ? HDMİ ses sorunu çözümü

Konusu 'Lg Smart Tv' forumundadır ve Administrator tarafından 13 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.985
    24.920
    2.000
    HDMİ ses aktarmıyor ? HDMİ ses sorunu çözümü - HDMİ kablosu ses aktarma, bilgisayardan tv ye görüntü aktarma

Öncelikle bendeki Smart Tv LG olduğundan bu bölümde konu açarak anlatıcam..

Evet HDMİ Tvnize taktınız PC nizede taktınız herşey tamam görüntüde geliyor diyelim bir baktınız ses hala PC nizden çıkıyor ve TV nizden ses alamıyormusunuz hiç merak etmeyin sorun yok çözümü çok basit..

Öncelikle bağlantı gerçekleştikten sonra bilgisayarınızın sağ alt kısmında bulunan hoparlör simgesine sağ tıklıyorsunuz..

Gördüğünüz gibi şimdi oradan " kayıttan yürütme aygıtları " diye seçenek var ona tıklıyorsunuz.. Ve karşınıza şu menü geliyor..

Gelen menüde görüyorsunuz LG TV diyor işte onu varsayılan aygıt olarak ayarlıcaksınız bunu nasıl yapıcaksınız.. LG TV yazan yere gelip sağ tıklıyorsunuz ve oradan " varsayılan aygıt oalrak seç " diyorsunuz. Hepsi bukadar..

Listede görünmüyormu ?

Evet okadar bağladınız uğraştınız smart tvniz orada görünmüyormu ozaman hemen yine o menüdeyken sağ tıklıyorsunuz ve " devre dışı bırakılmış aygıtları göster " seçeneğini aktif ediyorsunuz...

Hepsi bukadar artık sesin tvye görüntüyle beraber aktarıldığını görüceksiniz...

Anatım by Administrator \ Top90da Forum

atakas ve usta™ bunu beğendi.
    Yüklüyor...
  2. usta™
    Off

usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

9.758
    185.680
    5.201
    Teşekkürler Ellrine Sağlık

Administrator bunu beğendi.
  3. tunical5858
    Off

tunical5858 Yönetici Adayı

539
    93
    1.101
    sobda öyle yapıyorum ama tvde ses çıkmıyo diğer programlarda çıkıyor fakat sobcastı açtığıda ses halen hopörlerden çıkıyor neden ?

4. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.029
    2.101
    Benimki LG Değil Ama Bir ara Bendede Vardı Bu sorun Aynı Böyle Bir Şekilde Geçmişti Teşekkürler

Administrator bunu beğendi.
  5. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.985
    24.920
    2.000
    İlginç bu olay program seçmezki direkt bilgisaysayarın sesini stero olarak yani direkt bir şekilde aktarır. Pcdeki hata seslerine kadar.

6. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.029
    2.101
    sop'u yeniden kurmayı dene belki düzelir ama

7. tunical5858
    Off

539
    93
    1.101
    format atmıştım pc bozuldu die o zaman baştan yükledim nafile çözülmedi

8. tunical5858
    Off

539
    93
    1.101
    doğru geçirio ama anlamadım neden?

9. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.029
    2.101
    peki başka programlarda mesela simple'dede aynı hatayı veriyormu

10. tunical5858
    Off

539
    93
    1.101
    hayır hepsinde normal tvden çıkıyor arkadaşlar boşuna yorulmayın yinede teşekkürler napak hoporlörlerle izleriz sorun deil yidene tşk :D

11. atakas
    Off

atakas Onursal Üye

2.101
    9.029
    2.101
    Önemli Değil

12. monsieurtopal
    Off

monsieurtopal Yönetici Adayı

566
    181