Teknoloji Google X Laboratuarı G.B.T. Üzerinde Çalışıyor

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 11 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.076
  192.425
  5.201
  [​IMG]

  Geliştirilmiş batarya teknolojisi bir akıllı saatten tutun da büyük bir otomobile kadar olan yelpazede, donanımın parçası sayılabilecek hemen her şeyde kullanıcılara büyük yarar sağlamakta.​

  Ancak, ne yazık ki şu an geldiğimiz noktada uzun ömürlü batarya isteyen şirketler mümkün olduğunca çok sayıda bileşeni ortadan kaldırarak büyük boyutlarda pilleri tıka basa bir araya getiriyor.

  Sonuç olarak da yapabildikleri en büyük bataryayı yapmaya çalışıyorlar. Dünyadaki çoğu şirket geliştirilmiş pil teknolojisini kazanmak istiyor ve bu konuda bir çözüm yolu arıyor. Bu şirketlerden biri de Google
  [​IMG]
  Wall Street Journal'ın sunduğu yeni raporda, Google'ın ''Google X'' adlı gizli ve deneysel bir laboratuarında, kendi donanım evrenine geliştirilmiş batarya teknolojisini dahil edip, bu konuda öncü olmayı ve teknolojiye yön vermeyi amaçladığından bahsedilmekte. Yeni ve daha iyi bir batarya ile yeni ve daha iyi bir nexus serisi yapılabileceğini planlayan Google, bu yeniliği kendi kendini sürebilen otomobiller, genel sağlık sistemleri, robotlar ve iletişim grupları gibi endüstrinin daha az kullanılan ancak geniş bir yelpazeye sahip kollarında kullanmayı amaçlamakta.
  Şu an Google X laboratuarından çıkacak her şeyin Google'ın çıkarlarına endeksli olarak, Google'ın belirlediği önceliklerde kullanılacağı düşünülmekte. Hazırladıkları raporda bu gizli laboratuarda geliştirilmiş batarya teknolojisi üzerine çalışmalar yapan ekibin dört kişi olduğundan bahseden Wall Street Journal, bu kişilerden birinin Apple'ın eski çalışanlarından ve batarya uzmanlarından biri olan Dr. Ramesh Bhardwaj olduğunu söylemekte.
  Google'ın bu geliştirilmiş batarya teknolojisi hakkında bir değil birden fazla projesi olduğu bilinmekte. Önemli tatırımlar yapan Google'ın hedeflerinden biri de daha küçük - daha güçlü bataryalar üretebilmek. Bu sayede nano teknolojinin zirve yaptığı bu dönemde Google'da önemli bir adım atmış olacaktır.
   
  Son düzenleme: 11 Nisan 2015
  atakas bunu beğendi.
  Yüklüyor...
 2. atakas
  Off

  atakas Onursal Üye

  2.105
  9.149
  2.101
  2 Tane Reklam var Onları Kaldırsan iyi Olur
   
 3. atakas
  Off

  atakas Onursal Üye

  2.105
  9.149
  2.101
  Reklam var
   
 4. atakas
  Off

  atakas Onursal Üye

  2.105
  9.149
  2.101
  Admin Düzeltir
   

Sayfayı Paylaş