Basketbol Fenerbahçe Ülker de Emir Preldzic artık yabancı

Konusu 'Basketbol' forumundadır ve usta™ tarafından 22 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.114
  192.547
  5.201
  [​IMG]

  Fenerbahçe Ülker'in yıldızlarından Emir Preldzic, Bobby Dixon transferi sonrası 'yabancı statüsünde oyuncu' konumuna geldi.

  Fenerbahçe Ülker'de yıllardır devşirme oyuncu olarak görev yapan Bosna Hersek asıllı Emir Preldzic, yeni sezonda yabancı statüsünde görev alabilecek.

  Sarı Lacivertli ekibin Pınar Karşıyaka'dan transfer ettiği ABD asıllı Bobby Dixon'ı, 'devşirme' statüsünde kullanacak olması, Preldzic'in de statüsünü değiştirdi.

  Kurallar gereği her takımda bir oyuncu 'devşirme' statüsünde oynayabildiği için Emir, artık yabancı konumuna düştü.

  Kontratı el yakıyor!

  Yıldız oyuncunun yabancı konumuna düşmesi, takımdaki geleceğini de riske atmış durumda. Fenerbahçe Yönetimi, artık yerli statüsünde oynayamayacak olan Emir'le yolları ayırmanın planlarını yapıyor. Yıllık 1.6 milyon Euro (Yaklaşık 4.5 milyon TL) kazanan forvet oyuncusunun böylesi yüksek bir kontrata sahip olması ise Fenerbahçe'nin elini kolunu bağlıyor.

  Şu ana dek hiçbir kulüp bu sözleşme şartlarıyla Emir'i transfer etmeye sıcak bakmıyor. Sarı-Lacivertli ekibin olası bir transfer durumunda yıldız oyuncunun yeni kulübündeki ücretinin bir kısmını ödemesi bekleniyor.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş