Teknoloji Facebook ta Hareketli Profil Fotoğrafı Devri Başlıyor

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.106
  192.498
  5.201
  [​IMG]

  Sosyal medya platformları arasında liderdiğini sürdürmek isteyen Facebook, eski ve kullanıcılarının alıştığı düzeni mümkün olduğunca bozmadan radikal değişiklikler yapmaya çalışmakta.

  Üstelik Facebook'un bu sefer getirmeyi planladığı değişiklik, oldukça ses getirebilir. İnsanların kendilerini sosyal medyada daha iyi tanıtmalarını ve arkadaşları ile daha iyi etkişelimde olmalarını isteyen Facebook, profil resimlerini hareketli hale getiriyor.

  Bu olay akıllarınıza bir dönemin efsanesi MSN'i getirmiş olabilir. MSN'de de bir dönem hareketli profil fotoğrafları meşhurdu Şimdi Facebook'un getireceği yeni özellik de bir nevi o şekilde. Kullanıcılarına 7 saniyelik videoları profillerine yükleme olanağı sağlayacak olan Facebook, işi o andan sonra sizin yaratıcılığınıza bırakmış.

  Bunun yanı sıra ''geçici profil fotoğrafı'' özelliği de yolla. Bu özelliğin tam olarak yapılmasındaki amacı anlamış değilim ancak; geçici profil fotoğrafı özelliği, adı üstünde geçici olarak profilinize fotoğraf atamanızı sağlayacak. Örneğin tatile çıkmadan önce bir fotoğrafınızı seçerek 1 haftalığına (ya da tatiliniz ne kadarsa) profil fotoğrafı olarak ayarlamayı seçtiğinizde, fotoğraf seçtiğiniz süre zarfında profilinizde kalacak. Süre dolduğunda ise eski profil fotoğrafınıza geçmiş olacaksınız.

  Ayrıca sizi yeni ekleyen ya da arkadaşlık isteği göndermeden önce profilinizi kontrol etmek isteyen kişilerin hangi fotoğrafları görmelerini istediğinizi de ayarlayabileceksiniz. Seçtiğiniz fotoğraflar, profilinize giren kişiler tarafından profil fotoğrafınızın hemen altında görülebilecek.

  Son olarak Facebook, mobil cihazlarda görülen profil sayfaların da yapılarını değiştiriyor. Özellik ilk olarak Kaliforniya ve Birleşik Krallık'ta belli sayıda bir İOS kullanıcı kitlesine sunulacak.

  Kaynak:webtekno
  Kaynak: The Verge
   
  hedef2010 ve furkan72 bunu beğendi.
  Yüklüyor...
 2. furkan72
  Off

  furkan72 Ziyaretçi

  Teşekkürler
   
  usta™ bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş