Teknoloji Facebook Messenger Artık Görüntülü Konuşma Destekliyor

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.102
  192.498
  5.201
  [​IMG]
  Facebook tarafından yaklaşık bir ay önce duyurulan yeni özellik, artık resmen kullanıma giriyor.
  Facebook tarafından üzerine en çok yatırım yapılan uygulamalardan biri de Messenger. Facebook’tan ayrı bir uygulama haline getirilen Messenger, geçen zaman içinde geliştirilmeye ve kullanıcı toplamaya devam ediyor. Şirketin bu uygulama için hayata geçirilecek daha pek çok fikri olduğu söyleniyor.

  Bunlardan en sonuncusu da görüntülü konuşma özelliği oldu. Yaklaşık bir ay kadar önce şirketin resmen tanıttığı video sohbet özelliği, az sayıda ülkede deneme kullanımına açılmıştı. Geçtiğimiz gün ise artık tüm dünyadan Messenger kullanıcılarının erişimine açılmaya başlandı.

  Akıllı telefonunuzun ön kamerasını kullanarak başka Messenger kullanıcılarıyla görüntülü konuşma yapmanıza imkan tanıyan bu özellik, sohbet penceresinin altındaki video kamera ikonuna tıklayarak harekete geçiriliyor. Görüntülü konuşmanın internet üzerinden veri ileterek çalıştığını düşünürseniz, bunu kullanmanın telefon faturanız yerine internet kotanıza etki edeceğini tahmin edebilirsiniz.

  Technopat ekibi olarak yaptığımız denemelerde henüz pek tatmin edici sonuçlar alamadığımızı da söylememiz lazım. Genel kullanıma yeni giren bu özelliğin düzgün çalışması için Facebook ekibinin daha fazla ter dökmesi gerekecek gibi görünüyor. Ancak zaten piyasada görüntülü konuşma özelliği sunan pek çok uygulama var ve Facebook bu konuda hayli geriden geliyor.
   
  Burak_drm bunu beğendi.
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş