1. Son zamanlarda dolandırıcılar türemekte ve sahte siteler açarak referanslı yani davetiyeli üye satışı yapanlar vardır kesinlike böyle birşey söz konusu değildir.... www.top90da.com ve [email protected] ve facebook.com/Top90daTv dışında hiçbir hesabımız / adresimiz yoktur.. Bunun dışında sizlere üyelik satmaya çalışanlara kesinlikle prim vermeyin ve bize ihbar edin...

Teknoloji Facebook Canlı Video Servisini Hizmete Açtı

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 19 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  8.797
  179.987
  5.201
  [​IMG]

  Kullanıcılarının yaptıkları canlı yayınları daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen Facebook, servisine önemli bir yenilik ekledi.

  Dün akşam Facebook’u açanlar, sol tarafta bulunan Uygulamalar sekmesi altındaki ‘Canlı Video’ kısmına dikkat ettiler mi bilmiyorum fakat Facebook, bu servisi sessiz sedasız hizmete açtı.

  Sosyal ağ üzerinden yapılan tüm canlı yayınlara tek bir harita üzerinden ulaşabilmemizi sağlayan bu servis (Facebook Live Map) biraz Periscope’tan esinlenilmiş gibi duruyor olsa da bu uygulamaya göre çok daha kullanışlı gibi duruyor.

  Haritaya ulaştığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacak. Mavi noktalar, canlı yayınların hangi ülkede ve şehirde yapıldığını gösteriyor. Sol tarafta servisin kendisinin belirlediği yayınlar listelenmiş. (sayfayı birkaç kere yenilememe rağmen liste değişmedi) Bu algoritma, muhtemelen en fazla seyirciye sahip canlı yayınları göstermek olarak düzenlenmiş.

  Canlı yayın haritasının Periscope’a göre daha pratik olduğunu düşünmeme sebep olan şeyden de kısaca bahsedeyim. Yayınları izlemek için farenizi mavi noktanın üzerinde birkaç saniye tutmanız yeterli. Yani sol tık bile yapmanıza gerek kalmadan, açılan bir pop-up ile yayını izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz çift tık yapıp yayını tam ekran olacak şekilde de izleyebilirsiniz.

  kaynak:Resim: usta™
  kaynak:webtekno.com
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş