Teknoloji Facebook Canlı Video Servisini Hizmete Açtı

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 19 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.107
  192.518
  5.201
  [​IMG]

  Kullanıcılarının yaptıkları canlı yayınları daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen Facebook, servisine önemli bir yenilik ekledi.

  Dün akşam Facebook’u açanlar, sol tarafta bulunan Uygulamalar sekmesi altındaki ‘Canlı Video’ kısmına dikkat ettiler mi bilmiyorum fakat Facebook, bu servisi sessiz sedasız hizmete açtı.

  Sosyal ağ üzerinden yapılan tüm canlı yayınlara tek bir harita üzerinden ulaşabilmemizi sağlayan bu servis (Facebook Live Map) biraz Periscope’tan esinlenilmiş gibi duruyor olsa da bu uygulamaya göre çok daha kullanışlı gibi duruyor.

  Haritaya ulaştığınızda karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkacak. Mavi noktalar, canlı yayınların hangi ülkede ve şehirde yapıldığını gösteriyor. Sol tarafta servisin kendisinin belirlediği yayınlar listelenmiş. (sayfayı birkaç kere yenilememe rağmen liste değişmedi) Bu algoritma, muhtemelen en fazla seyirciye sahip canlı yayınları göstermek olarak düzenlenmiş.

  Canlı yayın haritasının Periscope’a göre daha pratik olduğunu düşünmeme sebep olan şeyden de kısaca bahsedeyim. Yayınları izlemek için farenizi mavi noktanın üzerinde birkaç saniye tutmanız yeterli. Yani sol tık bile yapmanıza gerek kalmadan, açılan bir pop-up ile yayını izleyebiliyorsunuz. Dilerseniz çift tık yapıp yayını tam ekran olacak şekilde de izleyebilirsiniz.

  kaynak:Resim: usta™
  kaynak:webtekno.com
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş