Teknoloji Dünyanın İlk Teker İçi Motor Sistemine Sahip Kaykayı: Monolith

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve Administrator tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.986
  25.200
  2.000
  [​IMG]

  Amerika
  ’nın Kaliforniya eyaletinde 20. yüzyılın sonlarına doğru ‘’rüzgarsız havalarda sörf yapamayan’’ gençlerin tahta bloklara tekerlekler bağlamasıyla keşfedilen kaykaylar, günümüzde farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Kickstarter üzerinden destek bekleyen Monolith isimli elektrikli kaykay bu alanda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

  Steetstyle, Vertstyle ve Downhill gibi alt dalları bulunan kaykay sporuna Monolith, farklı bir soluk getirmeyi hedefliyor. Dünyanın ilk ‘’teker içi motor sistemiyle çalışan kaykayı’’ sloganıyla piyasaya giriş yapmaya hazırlanan Monolith’in çalışma sistemi rakipleriyle karşılaştırıldığında, kullanılan sistemden dolayı açığa çıkan birçok sorunu ortadan kaldırıyor.

  [​IMG]

  Ortalama şarj süresi 90 dakika olan kaykay, tam şarjla 16 kilometreye kadar kullanım imkanı sunuyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip olan kaykayın pillerini gövdesindeki açılabilir bölmeden değiştirebiliyor ve yedek piller sayesinde yolunuza kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Eğer tüm bu özellikler sizi kesmediyse Monolith size bir de USB girişi sayesinde elektronik cihazları şarj etme imkanı sağlıyor. The Inboard Vision isimli program sayesinde kontrol edilebilen Monolith’de bir de Bluetooth bağlantısı bulunuyor.

  [​IMG]

  En fazla 10,7 m/s hıza ulaşabilen 5,4 kg ağırlığındaki kaykaya sahip olmak için Kickstarter üzerinden1.100 dolar bağış yapmanız gerekiyor. Eğer ‘’beni normal kaykaylar kesmiyor’’ diyorsanız bu kaykaya bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

  Alıntı..
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş