DDoS'cu lamerlere teşekkürler :) neden mi ?

Konusu 'Top90da Forum' forumundadır ve Administrator tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.986
  25.199
  2.000
  (Turuncu başlıkları okuyun diğerlerin tanımdır.)

  Teşekkürler :) / önemli


  Teşekkürlerimi sunuyorum Atalarımız ne demiş " Öldürmeyen Acılar Güçlendirir " demiş :) neden mi DDoS hiçbir şey bilmeyenlerin kullanmış oldukları saldırı yöntemidir. Yani hacker olma yolundaki bu ergen kardeşlerimiz :) tabi olma yolundalar ancak bu kullandıkları boş teknikle bu yoldan çoktan çıkmış oluyorlar..

  DDoS Botnet nedir ?

  Denial of Service attack (DoS saldırısı), İnternet üzerinden çok sayıda istemci bilgisayar kullanılarak yapılan bir saldırı çeşididir. Çoğunlukla virüs bulaştırılarak zombi haline getirilen bilgisayarların, bir sunucu bilgisayara eş zamanlı ve mümkün olduğunca çok sayıda istek göndermesi, sunucunun kapasitesinin aşılması sonucunda da hizmet veremez hale getirilmesi ilkesine dayanır. Yeterli sayıda zombi bilgisayar mevcut olduğunda ddos saldırılarını engellemenin bilinen bir yolu yoktur. Onbinlerce istemciden sürekli olarak gelen istekler öncelikle yanıtlanmaya çalışılır ve bir süre sonra kapasite aşılarak sunucu devre dışı kalır. Güvenlik duvarları bu saldırıları engellemek konusunda yetersizdir. Hangi isteğin saldırı hangisinin gerçek olduğunu ayırt edemezler. Dolayısıyla IP bazında engelleme yapmak mümkün değildir.

  Günümüzde internet güvenliğini tehdit eden en tehlikeli saldırı Ddos'tur. Engellenemez oluşu ve sistemi çalışamaz hale getirmesi nedeniyle hacker aktivist gruplarınca bir tehdit unsuru olarak kullanılmaktadır. Kimi zaman hükümetlere ve büyük şirketlere ait sunuculara açık olarak önceden bildirilerek saldırılar yapılmaktadır.

  Neden teşekkür ediyorum :) / önemli

  Şimdi ben bu eziklere neden teşekkür ediyorum ?

  Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi DDoS yani bunların kullanmış olduğu teknik başarısız olduğunda (genelde başarısız olur) tam tersine siteye fayda sağlar. Bu DDoS sadece yavaşlatma eylemidir yani bir halta fayda sağlamaz onlar açısından aksine bize fayda sağlar nasıl sağlar :)

  Global Rank [​IMG]
  [​IMG]449,904 1,417,206

  İşte bu rank her sitede var dünya çapında bir sıralama olayıdır. Koyu olan yer nekadar düşükse site okadar iyi ilerliyor okadar hit alıyor demektir. Örneğin forumumuzun 470 binlerdeydi bu ergenus saldırıları sayesinde 449 bin e kadar düşmüştür neden düşer çünkü bana hit kazandırıyolar :) yani binlerce yüzbinlerce ip adresini siteme yönlendiriyolar buda bana hit kazandırmış oluyor :p :p ulan salaklar millet parayla ddosçu tutuyor site seo açısından google açısından hit kazansın daha üst sıralara çıksın diye bunları öğrenin bana fayda sağlıyosunuz...

  He şunu daha iyi yapın adamı sinir etmeyin :) :)
   
  Yüklüyor...
 2. Hüseyin Yılgın
  Off

  Hüseyin Yılgın Yönetici Adayı

  651
  2.389
  1.101
  kardeşim sana yarar sağlıyorsa nedne söylüyosunki bırak yapsınlar sana fayda sağlasınlar işte şimdi bunu okurlarsa bunlar ın çoğu yapmazda yinede sen bilirsin
   
 3. kondo
  Off

  kondo Usta Üye

  71
  1.149
  151
  ilginç.. iyi huylusuna karşılaşmışsın :)))))
   

Sayfayı Paylaş