İddaa İddaa'da Basketbol nasıl oynanır ?

Konusu 'İddaa' forumundadır ve Administrator tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.986
  25.204
  2.000
  Maç Sonucu
  Bir basketbol karşılaşmasında, maç sonucunu (4. periyot) hangi takımın galip bitireceğine dair tahminde bulunma oyunudur.

  Basketbolda maç sonucu oyunu 0 handikaplı veya handikaplı olarak oynanabilir.

  Handikap nedir?

  Handikap,Güçsüz takıma verilen sayı avansıdır. Güçlü takımın kazanmış sayılabilmesi için güçsüz takıma verilen sayı avansından daha fazla sayı atmış olması gerekir.

  Nasıl oynanır?

  a. Handikaplı Maç Sonucu oyunu:

  Handikaplar buçukludur ve bu nedenle beraberlik seçeneği bulunmamaktadır. Kupon üzerinde ayrıca Handikap "H" kutucuğunun işaretlenmesine gerek yoktur.

  Örneğin 444 kodlu Real Madrid - Barcelona maçında, maçı Real Madrid’nın kazanacağını düşünüyorsanız maçın kodunu Maç Kodu alanında işaretledikten sonra Maç Sonucu (MS) alanında 1’i işaretlemeniz gerekir.

  Real Madrid’in iddaa’da maç sonucu oyununda kazanmış sayılabilmesi için, Barcelona takımına Maç Sonucu için verilmiş handikap değeri olan 4,5’tan daha fazla sayı farkıyla maçı kazanması gerekir.

  [​IMG]


  b. 0 Handikaplı Maç Sonucu oyunu:

  Handikaplı maç sonucu oyunu ile aynı şekilde oynanır.

  İddaa programda, 0 handikaplı maç sonucu oynanabilen karşılaşmada maç kodunun yanında “*”
  işareti yer alır.

  [​IMG]


  Notlar
  Basketbol Maç Sonucu oyununda İkili Tahmin ve Çifte Şans oynanamamaktadır.
  Basketbolda Maç Sonucu oyunları tüm spor dallarıyla kombine edilebilir.
  Basketbolda tüm oyun çeşitlerini (Maç Sonucu, İlk Yarı, vb) aynı kuponda oynayabildiğiniz gibi dilediğiniz spor dalıyla da kombine edebilirsiniz.
  Bir kuponda aynı maç için handikaplı ve 0 handikaplı maç sonucu oyunu oynanamamaktadır.
  0 handikaplı maç sonucu oyunu sadece maç sonucu 1-0-2 için açılacaktır.

  İlk Yarı Sonucu
  Bir maçta ilk yarıyı (2. periyot) hangi takımın galip bitireceği tahmininde bulunabileceğiniz oyundur.
  Handikap nedir?
  Güçsüz takıma verilen sayı avansıdır. Güçlü takımın kazanmış sayılabilmesi için güçsüz takıma verilen sayı avansından daha fazla sayı atmış olması gerekir.
  Nasıl oynanır?
  Basketbolda İlk Yarı Sonucu oyunu handikaplı oynanır. Handikaplar buçukludur ve bu nedenle beraberlik seçeneği bulunmamaktadır. Kupon üzerinde ayrıca Handikap “H” kutucuğunun işaretlenmesine gerek yoktur.
  Örneğin 763 kodlu Khimki - Olympiakos maçında, maçın ilk yarısını Olympiakos’un kazanacağını düşünüyorsanız maçın kodunu Maç Kodu alanında işaretledikten sonra İlk Yarı (İY) alanında 2’yi işaretlemeniz gerekir. Olympiakos takımına İlk Yarı için 1,5 handikap verilmiş. Olympiakos’un iddaa’da İlk Yarı oyununda kazanmış sayılabilmesi için en fazla 1 sayıyla yenilmesi ya da ilk yarıyı önde bitirmesi gerekir.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Not: Basketbolda tüm oyun çeşitlerini (Maç Sonucu, İlk Yarı, vb) aynı kuponda oynayabildiğiniz gibi dilediğiniz spor dalıyla da kombine edebilirsiniz.

  Bir maçta ilk yarı (2. Periyot) ve maç sonucunu (4. Periyot) hangi takımın galip bitireceğine tahminde bulunulan oyun tipidir.
  Handikap nedir?
  Güçsüz takıma verilen sayı avansıdır. Güçlü takımın kazanmış sayılabilmesi için güçsüz takıma verilen sayı avansından daha fazla sayı atmış olması gerekir.
  Nasıl oynanır?
  Basketbolda İlk Yarı / Maç Sonucu oyunu handikaplı oynanır. Handikaplar buçukludur ve bu nedenle beraberlik seçeneği bulunmamaktadır. Kupon üzerinde ayrıca Handikap H kutucuğunun işaretlenmesine gerek yoktur.
  Örneğin 764 kodlu Prokom Gdynia - Malaga maçında; maçın ilk yarısını Malaga, ikinci yarısını Gdynia’ın kazanacağını düşünüyorsanız maçın kodunu Maç Kodu alanında işaretledikten sonra İlk Yarı (İY) alanında 2’yi, Maç Sonucu (MS) alanındaysa 1’i işaretlemeniz gerekir. 764 kodlu maç için yaptığınız tahminin iddaa’da doğru kabul edilebilmesi için ilk yarıyı Malaga’nın en fazla 2 sayı geride kapatması ya da önde bitirmesi, maç sonundaysa Prokom Gdynia’nın en az 6 sayı farkla maçı kazanması gerekir.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Not: Basketbolda tüm oyun çeşitlerini (Maç Sonucu, İlk Yarı/ Maç Sonucu, vb) aynı kuponda oynayabildiğiniz gibi, dilediğiniz spor dalıyla da kombine edebilirsiniz.

  Altı / Üstü (Toplam Sayı)
  Bir maçta her iki takımın atacağı sayıların toplamının, Altı / Üstü (Toplam Sayı) alanında verilen sayının altında mı üstünde mi olacağına dair tahminde bulunabileceğiniz oyundur.
  Nasıl oynanır?
  Basketbolda Altı / Üstü oyununda handikap geçerli değildir.
  Örneğin: 768 kodlu New Jersey - Detroit maçında, her 2 takımın atacağı toplam sayının 144,5’in altında olacağını düşünüyorsanız maçın kodunu Maç Kodu alanında işaretledikten sonra Altı yani A/Ü bölümündeki A’yı işaretlemeniz gerekir.

  [​IMG]
  [​IMG]

  Not:Basketbolda tüm oyun çeşitlerini (Maç Sonucu, Altı / Üstü, vb) aynı kuponda oynayabildiğiniz gibi, dilediğiniz spor dalıyla de kombine edebilirsiniz.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş