Security Çin ve ABD den siber korsanlara karşı anlaşma

Konusu 'Bilişim & Güvenlik' forumundadır ve usta™ tarafından 13 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.098
  192.485
  5.201
  [​IMG]

  Siber saldırılar her geçen gün farklı bir boyut kazanırken, Amerika ve Çin, eşine pek rastlanmamış bir işbirliğinde karar kıldı. Artık siber saldırılar ve siber korsanlar konusunda Amerika ve Çin birlikte çalışacak.

  Hemen her ay yeni bir saldırı haberi tüm dünyanın gündemine oturuyor. Bir yandan teknoloji devi Amerika, diğer yanda ise kalabalık Çin. İki ülkenin korsanları sürekli olarak birbirlerine saldırıyor. Bu saldırılardan en çok zararı ise kamu ile özel sektörün internet operasyonları görüyor. Siber saldırılardan ortaya çıkan sorunların önüne geçmek ve siber suçluların ele geçirilmesi adına Amerika ve Çin el sıkıştı.

  Geçtiğimiz gün Çin Başkanı Xi Jinping ve ABD başkanı Obama görüştü. İkili, eşine pek rastlanmamış bir anlaşma yaptı. Washington Post’un haberine göre bundan böyle dünyanın iki süper devi artık siber korsanlar konusunda birlikte hareket edecek. ABD, Çin’de tespit ettiği saldırı ve hack gruplarını Çin’e, Çin ise ABD’ye bildirecek. Böylece korsanlar, karşılıklı olarak yakalanacak.

  İlk hamle Obama’dan geldi. Çin’e ulaştırılan listede bir hack grubuna ait olduğu tespit edilen bilgiler yer alıyordu. Çin hükümeti ise önceden anlaşıldığı üzere birliklerini ilgili adreslere yolladı ve anlaşmanın ilk adımını tamamlamış oldu. Sıra Amerika’da
  kaynak:donanimgunlugu
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş