Teknoloji Chrome Windows XP Desteğini Uzattı

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve usta™ tarafından 17 Nisan 2015 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.282
  192.606
  5.201
  [​IMG]
  Google bu ay içinde Chrome tarayıcısının Windows XP işletim sistemine verdiği desteği sona erdirmeyi planladığını daha önce duyurmuştu. Ancak yeni bir açıklamayla bu desteğin süresini 2015 sonuna dek uzatmaya karar verdiklerini duyurdular.

  Bu durumda Windows XP kullanıcıları Chrome tarayıcısının güvenlik konulu olanlar da dahil tüm güncellemelerini en azından 2015 sonuna dek almaya devam edecekler. Microsoft’un kendisi bile Windows XP’ye olan desteği bir yıl önce tamamen kesmişti.

  Ne var ki Windows XP dünyanın pek çok ülkesinde, çok önemli miktardaki eski model bilgisayarda kullanılmaya devam ediyor. Tüm bu sistemlerin yenilenmesi büyük mali yük getirdiğinden, çoğu kuruluş Windows XP kullanmaya devam etmeye mecbur bulunuyor.

  Google tüm bu kullanıcıların en azından tarayıcı hedefli siber saldırılara karşı güvenliklerinin sağlanabilmesi için verdiği desteğin süresini uzatmaya karar vermiş. 2015 sonrasında ise Windows 10’un gelişiyle birlikte Google dahil pek çok şirketin Windows XP’ye olan desteklerini tamamen kaldıracakları biliniyor. Bunlara sadece Mozilla katılmıyor, Firefox tarayıcının Windows XP desteği daha yıllarca sürmeye devam edecek gibi görünüyor.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş