1. Son zamanlarda dolandırıcılar türemekte ve sahte siteler açarak referanslı yani davetiyeli üye satışı yapanlar vardır kesinlike böyle birşey söz konusu değildir.... www.top90da.com ve [email protected] ve facebook.com/Top90daTv dışında hiçbir hesabımız / adresimiz yoktur.. Bunun dışında sizlere üyelik satmaya çalışanlara kesinlikle prim vermeyin ve bize ihbar edin...

Security Backdoor (Arka Kapı) Virüsü Nedir

Konusu 'Bilişim & Güvenlik' forumundadır ve usta™ tarafından 18 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

 1. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  8.792
  179.812
  5.201
  Backdoor Virüsü

  Backdoor
  virüsü bilgisayar kullanıcılarını ağına düşürmek isteyen kötü niyetli kişilerin kullandığı bir casus yazılımdır.

  Bugün, internet dünyasının cezbediciliği nedeniyle her türlü lisanslı uygulama veya yazılımı ücretsiz kullanabilmemiz için geliştirilen crack, yama vb. ekleri bulabiliyoruz. İşte bulduğumuz bu eklerin büyük bir çoğunluğu işlevini görmesinin yanı sıra ayrıca birer Backdoor virüsü de olabilmektedir.


  Arka kapı
  , İngilizce bilinen adıyla Backdoor, bir sisteme dışarıdan sızılabilmesi için o
  sistemde açık oluşturma işlemidir.

  Genellikle bazı portları açarak kendi üreticisinin ve/veya başka bir yazılımın sisteme sızmasını sağlayan yazılımlardır. Arka kapı bir Kötü amaçlı yazılım türüdür.

  Bilinen en ünlü Backdoor'lara örnek olarak Netbus, OptixPro, Subseven, BackOrifice, Zbot ve ZeuS verilebilir.

  Backdoorlardan kurtulmak ve korunmak için antivirüs yazılımları haricinde bir araç kullanılmaz. Antivirüs yazılımları diğer zararlı yazılımları temizlemekte ne kadar başarılı ise arka kapılar için de o kadar başarılı olabilmektedir.

  Bir çok yasadışı indirme sitesi, crack ve serial siteleri; bilgisayarınızı hızlandırmak, indirmeyi başlatabilmek, vs gerekçelerle bilgisayarınızın tarayıcısına bir eklenti yükleyebilir.

  Bu eklentilerin büyük çoğunluğu veya yazılımları yasadığı kullanabilmek için yapılan crack yamaları backdoor olabilir.

  Sisteminize sızdıktan sonra ne yapacağı tamamen yazılımcısının insafına kalmaktadır. Sadece bilgisayarlarda değil akıllı cihazlarda da çalışabilmektedirler.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş