Teknoloji 360 Derece Görüntü Çekimi Yapan Ceket Tasarlandı

Konusu 'Bilim &Teknoloji ve İnternet' forumundadır ve Administrator tarafından 25 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.987
  25.205
  2.000
  Henüz tasarım olarak test edilen bu ceket gelecekte tekonolojiyi giysilerimizde daha fazla taşıyacağımızın göstergesi aslında

  Giyilebilir teknoloji olarak tasarımda sınır tanımayan genç girişimciler, birbirinden ilginç tasrımlarla her geçen gün teknoloji meraklılarını şaşırtmaya devam ediyor.

  [​IMG]

  Akla gelen ilk sorun neden böyle bir ceket giymemiz gerektiği oldu sanırım. Koreli geliştirici, Shinseungback KimyonghunAposematicgörüntü elde edilen bu ceketin ilk amacının güvenlik için tasarlandığını açıklıyor. Günümüzde güvenlik kameralarının mevcut olduğu ortamlar mevcut ancak yeterli sayıda veya hiç olmayan yerler de mevcut.

  [​IMG]

  Durum böyle olunca teknolokjinin nimetlerinden faydalanan Shinseungback Kimyonghun, Raspberry Pi kontrollü mini pc ile kontrol ediliyor. İstenildiği taktirde kayıt imkanı sunan tasarım yasal engellere takılabilir. Bu konun farkında olduğunu belirten tasarımcı, Google Glass ile ilgili yaşanan yasaklara Aposematic ceketinde takılmaması için geliştirmelere devam edildiğini açıklıyor.
   
  Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş