1. Süper kampanya ! 

Hem vip üyemiz hemde iptv sahibi olmak istermisiniz ? Birbirinden HD kaliteli sinema ,belgesel ,ulusal ve spor kanallarını Hem HD hemde Sd olmak üzere 7/24 izleme imkanını kaçırmayın.. Üstelik 3 arkadaşını getirene 1 ay bedava... Detaylar için TIKLAYIN .. !

Yardım 2500 tl bütçe ile leptop alma ??

Konusu 'Pc Genel & Donanım & Yazılım' forumundadır ve sasliva2 tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. sasliva2
    Off

sasliva2 Usta Üye

208
    5
    151
    selamun aleyküm pc anlayan arkadaşlar yeni nesil oyunları ve programları sıkıntı çıkarmadan kullana bilecegim pc lazım önerebilceginiz pc yazarmısınız şimdiden saolun.

Yüklüyor...
  2. usta™
    Off

usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

9.758
    185.719
    5.201
  3. nihat
    Off

nihat Emektar Üye

303
    15
    451
  4. usta™
    Off

9.758
    185.719
    5.201
    Evet gerçekten çok sağlam habere bak bir daha düşün derim resmi olarak kanıtlandı alttaki açıklamayı inandırıcı bulmadıysan arama motorlarına lenovo casus yazılım yazman yeterli

Lenovo Dizüstülerde Yeni Bir Casus Yazılım Keşfedildi

Lenovo’nun bir kez daha gizlice bilgisayarlarına kaldırılamayan yazılım yüklediği ortaya çıktı.

Yeni bir bilgisayar ya da akıllı telefon aldıktan sonra cihazın bir sürü gereksiz yazılımla yüklü halde gelmiş olduğunu görmek oldukça can sıkıcı bir durumdur. O yazılıma ihtiyacınız olsun ya da olmasın, yine de cihazın içerisinde hazır yüklü halde gelir ve basitçe kaldırmak da mümkün değildir.

Geçtiğimiz Şubat ayında ortaya çıktığı üzere bilgisayarlarını, kişisel bilgileri çalması muhtemel Superfish adlı bir adware yazılımıyla satan Lenovo’nun başı yine girdi. Bu kez de “Lenovo Servis Motoru” adlı, format atılmasına rağmen silinemeyen bir yazılım keşfedildi.

Lenovo Servis Motoru ilk bakışta zararsız hatta bilgisayarın iyileştirilmesine yardımcı olacak bir yazılım gibi görünüyor. Zira firmanın açıkladığına göre bir optimizasyon yazılımı olan Lenovo Servis Motoru, sistem yazılımlarının ve sürücülerin iyileştirilmesine yardım ederek bilgisayarın performansını artırıyor. Hatta Lenovo bu iş için bizzat Microsoft tarafından sürücü güncelleme için tasarlanmış olan sistemi kullanıyor.

İşin korkutucu kısmı ise, bu yazılımı bilgisayardan formatla bile silmenin mümkün olmamasında yatıyor. Windows 7 veya Windows 8 işletim sistemi kullanan dizüstülerin BIOS’u otomatik olarak “autochk.exe” adlı bir dosyayı aramaya başlıyor ve Microsoft ya da Lenovo tarafından onaylı olup olmadığı kontrol ediliyor. Sonrasında her işletim sistemi yüklendiğinde sistem bu dosyayı alıp üzerine tekrar yazdırıyor. Böylece yazılımı format atarak silmek hiçbir şekilde mümkün olmuyor.

Daha da kötüsü, yazılımın kullanıcılara ait verileri aldığı ve Lenovo sunucularına yolladığı keşfedildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Lenovo, aktarılan verilerin yalnızca geçici olarak saklandığını ve bunların kesinlikle kişisel bilgiler olmadığını belirterek kendini savundu. Firma ayrıca olayın keşfedilmesi üzerine yazılımın kaldırılmasına imkan veren bir yama paketi de sundu. Yine de yama bilgisayarlara otomatik olarak yüklenmiyor, firmanın destek sitesine girip manuel olarak indirmek gerekiyor.

Lenovo Servis Motoru yazılımını barındıran laptoplar arasında Flex 2 Pro-15/Edge 15, Flex 2 Pro-15/Edge 15, Flex 3-1470/1570, Flex 3-1120, G40-80/G50-80/G50-80 Touch/V3000, S21e, S41-70/U41-70, S435/M40-35, Yoga3 14, Z70-80 / G70-80, Yoga 3 11, Y40-80 ve Z41-70/Z51-70 modelleri yer alıyor.

kaynak:technopat

5. nihat
    Off

nihat Emektar Üye

303
    15
    451
    neyseki benim kullandiigm lenovo modeli yokmus, lenovo T430s benimki

6. usta™
    Off

9.758
    185.719
    5.201
    Varmı yokmu bilmem orda bazı modeller verilmiş ama elindekinde olmadığı ne malum o yüzden uzak duruyorum Lenovo dan Acer var bende de adamlar tam Türk ler için yapmış

7. enerji45/2
    Off

enerji45/2 Usta Üye

225
    6
    151
    benim casper var satabilirim 2 aylık cihaz üretim tarihi 2015/01 i7 8gb ram 3 gb ekran kartı düşünürsen

8. sasliva2
    Off

sasliva2 Usta Üye

208
    5
    151
    saolun teşekkürler enerji45/2 yok krdşm 0 alıcam

9. sasliva2
    Off

sasliva2 Usta Üye

208
    5
    151
  10. usta™
    Off

9.758
    185.719
    5.201
    1 önce şunu belirtim 3 yıl önce bende laptop u bu siteden aldım sağlamdır ve piyasanın altında
    2 Asus tan uzak dur neden diye sorarsan pc servisinde çalışan bir arkadaşım en çok Asus lar geliyordu diyor servise
    3 Acer lara bak sağlam en azından ısınma sorunu yok

11. sasliva2
    Off

sasliva2 Usta Üye

208
    5
    151
    usta™ en iyisi monster 500 tl daha fazla verip abra serisinden bi tane alıcam

12. enerji45/2
    Off

enerji45/2 Usta Üye

225
    6
    151
    cihaz bana fazla geliyor ondan satacam evde maç facebook tan başka bişey için kullanmıyorum da satım 2 tane orta karar alıcam

13. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.985
    24.920
    2.000
    Bir kere ne amaçla alacaksın ?

Harddiski mümkünse ssd olandan al normal harddisk devri bitti gibi birşey 10 kat daha performans ve hız alırsın.

14. Administrator
    Off

Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

4.985
    24.920
    2.000
    Grafik İşlemcisiNVIDIA Geforce GTX 950M 128 Bit
    Gtx model ekran kartları oyunlar için bendeki mesela 540M gtx değil bunla bile birçok oyunu oynuyordum..

İşlemcisi i5 miş i5 işlemci seri olabilir ama oyunlarda bir çok programda falan i7 kadar performans alamassın ayrıca fiyatlar yüksek geldi bana ben ilk çıktığında i7 işlemcili 6 gb ramli asus laptopumu 2300'e almıstım tabi dolar kuru tavan yaptı ondan birazda..

Sonra bunun harddisli ssd değil alacaksan ssd mutlaka taktır diğer harddisk dursun kenarda..

Ekran Çözünürlüğü1366x768

Sonra ekranın full hd değil yani 1080P desteklemiyor benim bildiğim. 1080P çözünürlüğü 1920x1080 mesela sendeki 720p nin biraz üstü..

Onun dışında ram 12 gb miş ve max 12 yazmış yani üzerindeki anakarta daha fazla ram takviyesi yapamıyosun..

Ayrıca ;
    İşletim Sistemi (Yazılım)FreeDos

Windows değil mi yani ?

15. usta™
    Off

9.758
    185.719
    5.201
    Admin İşletim Sistemi (Yazılım)FreeDos daha iyi bide ona para vermeye gerek yok bence Ssd ye gelince pc nin kendi içinde olursa pahalı olur en düşük harddisk li alacan sonradan istedğin bütçene uygun olan Ssd yi takarsın fiyatı ucuzlatmak için

Sayfayı Paylaş