Security 16 bin lira maaşla hacker aranıyor

Konusu 'Bilişim & Güvenlik' forumundadır ve Administrator tarafından 6 Ocak 2016 başlatılmıştır.

 1. Administrator
  Off

  Administrator ☾★ İmparator ☾★ Yönetici Üst Düzey Yönetici

  4.986
  25.199
  2.000
  Bilgisayar kurdu gençler dikkat! Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, aylık 8-16 bin lira arasında değişen maaşla 12 bilişim uzmanı alacak...

  [​IMG]

  Teknolojik gelişmelere paralel olarak yeni iş alanları açıldı. Özellikle son dönemde Türkiye de dahil, pek çok ülkede yaşanan siber saldırılar, teknolojinin hayatımızdaki önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Hal böyle olunca bilişim uzmanlarının önemi daha iyi anlaşıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da, bünyesinde çalıştırmak üzere yüksek ücretlerle bilişim uzmanı alacağını açıkladı. Buna göre, Bakanlık 12 sözleşmeli bilişim personeli alacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilecek bilişim personeline 8-16 bin lira arasında değişen maaşverilecek. Bu konuda kendine güvenenler önce sözlü sınava girecek.

  ÖNCE SÖZLÜ SINAV
  Sözlü sınav başvuruları ise 13 Ocak 2016 tarihine kadar yapılacak. 20 Ocak'ta da sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar duyurulacak. İlan edilen şanslı adaylar 29 Ocak 2016'dan itibaren de Ankara'da gerçekleştirilecek sınava girip ter dökecek. Sınavı kazananların hayatı değişecek...

  BİLİŞİM UZMANI NE İŞ YAPAR?
  16 bin lira maaş birçok kişinin iştahını kabarttı. Hemen herkes, bilişim uzmanı olma hayali kurdu. Merak edilen bu mesleği uzmanlar şöyle anlattı: "Bilişim uzmanları, bilgisayar sistemleri yolu ile elde edilen bilgileri yönetim ve işletme alanlarındaki sorunların çözümüne uygulayabilen kişidir. Hedeflere ulaşmak için planlar oluşturur. Sistemin alt yapısını planlar. Gerekli donanım, yazılım ve personeli belirler. Sistemdeki sorunları ve eksiklikleri saptayarak, çözüm yolları bulur. Donanım ve yazılımları güncelleştirir."

  ARANILAN ÖZELLİKLER
  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde çalışmak isteyen hackerların bazı özelliklere sahip olması gerekiyor. Bakanlık, işe alacağı 12 bilişim uzmanında, sektörde 5 yıllık deneyim ararken, işe alınacak personelin yazılım, sistem güvenlik uzmanı gibi pozisyonlarda görev yapacağı belirtiliyor.
   
  marlboro ve usta™ bunu beğendi.
  Yüklüyor...
 2. usta™
  Off

  usta™ Türkiye Yönetici Moderatör Vip Üye

  12.075
  192.382
  5.201
  Hacker arkadaşları piste alalım :D
   

Sayfayı Paylaş